V Piknik Strażacki w Pomieczynie

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 10:02
fot. nadesłane

Gaszenie pożaru szkoły, pokazy służb ratowniczych, możliwość zajęcia miejsca za kierownicą wozu strażackiego, a na końcu darmowe kiełbaski z grilla i lody dla wszystkich - tak wyglądał piąty Piknik Strażacki w Pomieczynie.

Tegoroczny festyn rozpoczął się ćwiczeniami strażackimi. O godzinie ósmej rano zgłoszono pożar w budynku Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili sale lekcyjne i udali się na boisko. Ewakuacja trwała tylko trzy minuty. Do obecnych dołączyli koledzy ze szkół podstawowych w Wilanowie i Szarłacie. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy OSP Pomieczyno.

Strażacy ugasili pożar oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej uczennicy z klasy szóstej podtrutej dymem. Następnie przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach Sławomir Szmuda omówił te wydarzenia. Wszystkich powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie Violetta Karnowska. Następnie chętne dzieci mogły zasiąść za kierownicą obu wozów strażackich OSP Pomieczyno oraz wozów policyjnych z Posterunku Policji w Przodkowie i Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, a także pojazdów takich jednostek jak Straż Graniczna z Gdyni, Straż Leśna Nadleśnictwa Kolbudy i Kartuzy czy Patrol Rozminowania z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego z Lęborka.

Zainteresowanie dzieci było spore, zwłaszcza, że można było też przymierzyć elementy mundurów. Padło wiele pytań o pracę funkcjonariuszy. Podczas pikniku wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, domowym ciastem oraz lodami. Wszystko zakończyło się w południe wspólną pamiątkową fotografią. Dzięki zabawie uczniowie mogli poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zapoznać się z pracą służb mundurowych.

nadesłane/L.M.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.