Meble dla dziewczynki - jak urządzić przestrzeń małej damy?

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 15:43
fot. nadesłane

Urządzenie pokoju dla małej królewny to nie lada wyzwanie. Musi być on funkcjonalny i urządzony z dobrym stylu. Na co zwracać uwagę przy aranżacji takiej przestrzeni?

Jakie meble do pokoju dziecka?

W pokoju małego dziecka, bez względu na to, czy jest to mała, czy duża przestrzeń powinny znaleźć się podstawowe meble, takie jak: łóżko, biurko lub stolik, szafa na ubrania, komoda, krzesło lub krzesełka. Oprócz tego, w pokoikach tych umieszcza się mini toaletki, stoliczki bądź szafki nocne, a także skrzynie na zabawki.

Mała przestrzeń - jest na to rada!

Wymienione powyżej meble dla dzieci muszą znaleźć się w zarówno małym, jak i dużym pokoiku. Przy większej powierzchni zazwyczaj nie pojawiają się problemy aranżacyjne.

Inaczej jest tymczasem, kiedy pokój dziecka jest mały. Rozwiązanie stanowią wówczas zestawy mebli wielofunkcyjnych. Takie, które są połączeniem łóżka piętrowego, biurka i szafy lub komódki na ubrania. Dzięki temu, że będą się one znajdować w jednym miejscu, pozostała przestrzeń pokoju zostanie wolna. Można będzie ją zaaranżować w dowolny sposób, np. zrobić z niej miejsce do zabawy dla dzieci.

Meble uniwersalne - baza do aranżacji

Na rynku dostępne są różne fantazyjne modele mebli dla dziewczynki. Łóżko o kształcie samochodu, krzesło przypominające tron, albo szafa z rysunkiem drzewa - to przykłady tylko kilku z nich. Zapewne małe dziecko będzie zachwycone takim rozwiązaniem. Warto jednak mieć na uwadze, że wymyślne meble w pewnym stopniu ograniczają możliwości aranżacyjne. Dobrze sprawdzają się tu natomiast te jedno lub dwukolorowe - znaleźć możemy je np. na stronie elies.pl. Takie, które nie będą stanowiły kontrastu ze zdobioną motywami bajkowymi tapetą, czy wielobarwnymi poduszkami.

Meble na lata - pomyśl o przyszłości

Przed zakupem mebli dla dziecka warto zastanowić się, jak długo mają mu one służyć. Motywy bajkowe zapewne przypadną do gustu kilkulatkowi. Jednak zbyt infantylne będą dla dziecka dziesięcioletniego. Z tego względu lepiej jest stawiać na klasykę. Zwłaszcza że miejsce ulubionych postaci z bajek, często zajmują inni bohaterowie.

Kolory mebli dla dziewczynki - czy tylko róż?

Barwa ta zazwyczaj przypisywana jest do dziewczynki. Nie oznacza to jednak, że musi królować w jej pokoju. Można także postawić na inne kolory mebli, czyli np. białe. Współgrają one bardzo dobrze z turkusem, zielenią, czy czerwienią.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.