Muzyczne talenty na konkursie "Śpiewam, bo umiem" w Lisich Jamach

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 16:35
fot. nadesłane

Dwudziestu czterech młodych wokalistów z dziesięciu szkół powiatu kartuskiego wzięło udział w konkursie "Śpiewam, bo umiem". Rywalizacja na talenty wokalne odbyła się w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach już po raz osiemnasty.

Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach od osiemnastu lat organizuje Powiatowy Konkurs "Śpiewam, bo umiem". Jego celem odkrywanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego. Pomysłodawczynią konkursu i jego główną organizatorką jest Żanetta Penkowska. W organizacji wspiera ją m.in. Danuta Makurat. Patronatem objął zmagania Tadeusz Kobiela, wójt Sierakowic.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 24 uczestników z dziesięciu szkół powiatu kartuskiego. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych.

- W czasie konkursu nie brakowało wzruszeń i emocji. Atmosfera jak co roku była cudowna! Wszyscy wzajemnie sobie dopingowali, podziwiali, doceniali talent i wkład pracy. Było to prawdziwe święto muzyki i śpiewu. Podkreślić należy duże zaangażowanie nauczycieli, którzy "wyłapują perełki" w swoich szkołach, przygotowują ich, ukierunkowują i przyjeżdżają z nimi na konkurs. Dzieci powtarzają, że czuja się wspaniale, gdy mogą się zaprezentować i poczuć jak na prawdziwej scenie - relacjonuje Żanetta Penkowska.

Występy oceniało jury w składzie Joanna Werochowska- dyrygentka scholi Canticorum oraz chóru parafii Zmartwychwstania Pańskiego z Kościerzyny (przewodnicząca) Maurizio Conca, absolwent Akademii Muzycznych w Turynie oraz Gdańsku, wirtuoz gry na organach, specjalista kompozycji i Mateusz Pawelczyk - wokalista, kilkukrotny laureat tegoż konkursu, finalista Kaszubskiego Idola 2017.

Konkurs umilił występ jurora Mateusza Pawelczyka, który wspólnie z uczestnikami wykonał utwór "Bo jak nie my, to kto?" Podkreślił, że jego pierwszym występem publicznym był właśnie udział w konkursie 15 lat temu.

Wyniki konkursu:

W kategorii uczniów kl. I-III szkół podstawowych:
I miejsce - Matylda Myszk z Sierakowic,
II miejsce - Julia Pluto Prondzinska z Banina,
III miejsce - Filip Neubauer z Kamienicy Szlacheckiej

W kategorii uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce - Patrycja Markowska z Banina,
II miejsce - Jędrzej Klinkosz z Szymbarka,
III miejsce - Agnieszka Tusk z Banina,
wyróżnienie - Julia Czaja z Lisich Jam

W kategorii uczniów kl. VII SP oraz II i III gimnazjum:
I miejsce - Jan Choszcz z Gowidlina,
II miejsce - Małgorzata Mocarska z Banina,
III miejsce - Natalia Bednarek ze Stężycy,
wyróżnienie - Patrycja Klinkosz z Szymbarka..

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.