Zapaśnicy Cartusii triumfowali w XV Memoriale Braci Pryczkowskich

środa, 13 czerwca 2018 r., 08:59
fot. nadesłane

W pierwszy weekend czerwca zawodnicy ośmiu ekip z województwa pomorskiego oraz reprezentanci Armenii i Rosji - Kaliningradu, stoczyli boje o medale i puchary na Piętnastym Międzynarodowym Pucharze Kaszub - zawodach memoriałowych Braci Pryczkowskich.

Oprócz wyłonienia najlepszych, turniej miał na celu uczczenia pamięci - Stanisława i Kazimierza Pryczkowskich, Jana Kuczyńskiego i Mirosława Beggera - ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju zapasów na Kaszubach.

Ton zawodom nadawali reprezentanci Cartusii i to dzięki ich waleczności Puchar pozostał na miejscu - w Kartuzach.

Specjalne wyróżnienie, Puchar Burmistrza Kartuz dla najlepszego zawodnika z Kaszub wywalczył Aleksander Mielewczyk, który w finale pokonał piątego zawodnika ostatnich Mistrzostw Europy kadetów - Krzysztofa Steffana z Granicy Gdańsk, natomiast Puchar Starosty Kartuskiego - Janiny Kwiecień dla najlepszego zawodnika z pozostałych ekip zdobył Chaczteryan Ashot z Armenii.

Na zawody przybyli m.in. Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz, Ryszard Duszyński, wiceprzewodniczący rady miejskiej i dr Zbigniew Grzegorowski, prezes POZZG. Burmistrz Kartuz wręczył listy gratulacyjne za bardzo dobre wyniki zawodników w pierwszym półroczu- Gevorgowi Sahakyan, Aleksandrowi Mielewczyk, Nikodemowi Drewa, Rafałowi Formela, Jakubowi Hildebrandowi oraz Gorowi Hovsepayan.

- Osobom oraz instytucjom, które wspierają kartuskie zapasy, a w szczególności rodzicom naszych zawodników składamy podziękowania. Bez ich obecności na sali sportowej w zdecydowanie mniejszym stopniu odczuwalne były by emocje towarzyszące walkom ich pociech. Trenerom - Marcinowi Dobka, Bartłomiejowi Pryczkowskiemu, Arturowi Pogosjan oraz Łukaszowi Konkel życzymy wytrwałości i utrzymania kartuskich zapasów na tak wysokim poziomie - podkreśla klub.

DZIEWCZYNY

Kategoria 29 kg:

1. miejsce - Matwijiszyna Tetiana Achilles Kolbudy

Kategoria 32 kg:

1. miejsce - Konkel Dominika Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Godzińska Aurelia Cartusia Kartuzy

MINI ZAPASY

Kategoria 26 kg:

1. miejsce - Agababian Haczyk Armenia
2. miejsce - Woźniak Patryk Granica Gdańsk

Kategoria 29 kg:

1. miejsce - Mekonjan Artur Armenia
2. miejsce - Gdaniec Witold Granica Gdańsk
3. miejsce - Komorowski Maciej Granica Gdańsk

Kategoria 32 kg:

1. miejsce - Leik Paweł Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Treder Szymon Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Klej Paweł Suples Starogard Gd.
3. miejsce - Stenka Hubert Morena Wega Żukowo

Kategoria 35 kg:

1. miejsce - Kibort Marcel Achilles Kolbudy
2. miejsce - Stencel Kacper Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Lis Kacper Cartusia Kartuzy

Kategoria 38 kg:

1. miejsce - Kibort Michał Achilles Kolbudy
2. miejsce - Pituła Artur Morena Wega Żukowo
3. miejsce - Szostek Michał Suples Starogard Gd.
3. miejsce - Knop Kamil Achilles Kolbudy
5. miejsce - Richert Ignacy Morena Wega Żukowo

Kategoria 41 kg

1. miejsce - Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy
2. miejsce - Nagórski Adrian Ajas Gdańsk

Kategoria 44 kg:

1. miejsce - Hełminiak Alan Granica Gdańsk
2. miejsce - Micun Adam Achilles Kolbudy

Kategoria 50 kg:

1. miejsce - Zelewski Wiktor Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Rejter Paulina Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Szyszko Jan Olimpia Elbląg

MŁODZICY

Kategoria 35 kg:

1. miejsce - Nuritdinov Nikita Rosja
2. miejsce - Balcerski Kacper Ajas Gdańsk
3. miejsce - Leonarczyk Oskar Morena Wega Żukowo
3. miejsce - Dobka Olivier Cartusia Kartuzy

Kategoria 38 kg:

1. miejsce - Ziembicki Piotr ZKS Miastko
2. miejsce - Chodorowski Błażej Ajas Gdańsk
3. miejsce - Kohnke Nikodem Morena Wega Żukowo
3. miejsce - Regliński Filip Morena Wega Żukowo
5. miejsce - Stachewicz Norbert Achilles Kolbudy
5. miejsce - Niklas Karol Cartusia Kartuzy

Kategoria 41 kg:

1. miejsce - Dąbrowski Igor Morena Wega Żukowo
2. miejsce - MC Gowan Maksymilian Olimpia Elbląg
3. miejsce - Książek Jan ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce - Kosecki Kamil Morena Wega Żukowo

Kategoria 44 kg:

1. miejsce - Kashavkin Kerop Rosja
2. miejsce - Wróblewski Kacper Olimpia Elbląg

Kategoria 48 kg:

1. miejsce - Wolski Noe Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Varlov Pavel Rosja
3. miejsce - Skalik Piotr Granica Gdańsk
3. miejsce - Gdaniec Igor Granica Gdańsk
5. miejsce - Leik Kamil Cartusia Kartuzy
5. miejsce - Tandecki Bartłomiej ZKS Miastko

Kategoria 52 kg:

1. miejsce - Chaczteryan Ashot Armenia
2. miejsce - Gor Hosepian Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Wolski Natan Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Kohnke Damian Morena Wega Żukowo
5. miejsce - Świerdzewski Adam Ajas Gdańsk

Kategoria 57 kg:

1. miejsce - Cudnik Konrad Morena Wega Żukowo
2. miejsce - Stromski Eryk Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Wiśniewski Jan Ajas Gdańsk
3. miejsce - Sienkiewicz Jakub Ajas Gdańsk

Kategoria 62 kg:

1. miejsce - Serba Jan Granica Gdańsk
2. miejsce - Chlechowicz Jakub Cartusia Kartuzy

Kategoria 68 kg

1. miejsce - Janzen Paweł Cartusia Kartuzy

Kategoria 75 kg:

1. miejsce - Miotk Błażej Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Sawicki Nikodem Morena Wega Żukowo

KADECI

Kategoria 55 kg:

1. miejsce - Melkonjan Artur Armenia
2. miejsce - Drewa Andrzej Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Mkhitaryan Narek Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Rufullaev Dadash Rosja

Kategoria 63 kg:

1. miejsce - Drewa Nikodem Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Bodel Piotr Granica Gdańsk
3. miejsce - Godziński Olivier Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Sawicki Dawid Morena Wega Żukowo

Kategoria 67 kg:

1. miejsce - Mielewczyk Aleksander Cartusia Kartuzy
2. miejsce - Steffan Krzysztof Granica Gdańsk
3. miejsce - Mamedov Bagram Rosja

Kategoria 72 kg:

1. miejsce - Bodel Łukasz Granica Gdańsk
2. miejsce - Gorczyński Robert Granica Gdańsk
3. miejsce - Dobrowolski Jakub ZKS Miastko
3. miejsce - Jahn Aleks Cartusia Kartuzy
5. miejsce - Balcerski Piotr Ajas Gdańsk

Kategoria 77 kg:

1. miejsce - Hildebrandt Jakub Cartusia Kartuzy

Kategoria 82 kg:

1. miejsce - Serba Filip Granica Gdańsk

Kategoria 97 kg:

1. miejsce - Zając Kacper Granica Gdańsk
2. miejsce - Szymczak Michał Granica Gdańsk

Klasyfikacja Drużynowa:

1. miejsce - GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce - ZKS Granica Gdańsk
3. miejsce - Morena Wega Żukowo
4. miejsce - Achilles Kolbudy
5. miejsce - Armenia
6. miejsce - Rosja
7. miejsce - UKS Ajas Gdańsk
8. miejsce - Olimpia Elbląg
9. miejsce - ZKS Miastko
10. miejsce - Suples Starogard Gd.

Oprac. MD-Z
Info: GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.