Trzy miesiące aresztu dla 32-latka, który skatował psa

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:31
fot. archiwum

Mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu skatował na śmierć psa w jednej z miejscowości na terenie gminy Somonino, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło we wtorek, 5 czerwca w jednej z miejscowości na terenie gminy Somonino. Pijany 32-letni mężczyzna znęcał się nad psem, a następnie zabił czworonoga. Sprawcę zatrzymała policja. Po wytrzeźwieniu przesłuchano go i doprowadzono do prokuratury. Policji mężczyzna nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania. Jego wyjaśnienia nie przekonały też prokuratora.

- Mężczyzna wskazał powód, który według niego był podstawą jego działania, ale nie znajduje on potwierdzenia w innych dowodach - informuje Marek Kopczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

W piątek na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kartuzach sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara nawet pięciu lat więzienia.

- Wniosek o tymczasowe aresztowanie został złożony z kilku przyczyn. Jedną jest obawa matactwa sądowego, a drugą wysoka kara pozbawienia wolności, która grozi sprawcy - wyjaśnia Marek Kopczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

Do sprawy będziemy wracać.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.