Z trzema promilami za kierownicą - kolejni nietrzeźwi na drogach

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:45

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordziści mieli około trzech promili alkoholu w swoich organizmach.

Mimo licznych apeli policji, kampanii społecznych i ostrzeżeń, doniesień medialnych, wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu.

W piątek, około godz. 23 w Żukowie policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował skuterem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,8 promila. W sobotę około godz. 18, w Egiertowie mundurowi udaremnili dalszą jazdę 50-latkowi, który kierował volkswagenem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę w Chmielonku funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który kierował oplem mając o organizmie ponad dwa promile. Prócz tego, mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

We wtorek około godz. 22 w Egiertowie zatrzymano 51-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował seatem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym około trzy promile.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.