Nieznana substancja na jeziorze Łapalickim

środa, 13 czerwca 2018 r., 14:30
fot. archiwum

Plama niewiadomego pochodzenia, o powierzchni około 200 metrów kwadratowych, unosi się na jeziorze Łapalickim, na wysokości miejscowości Mokre Łąki. Na miejscu pracują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach oraz z Łapalic, próbując ustalić z jakim zanieczyszczeniem mają do czynienia. Prawdopodobnie na miejsce zostanie też wezwana jednostka specjalistyczna z Gdyni.

Na miejsce zadysponowane zostały jednostki z Kartuz oraz Łapalic. Sprawie przyglądał się też inspektor z wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

- Jeszcze nie wiemy, czy na miejsce skierowana zostanie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Gdyni - informuje rzecznik KPPSP w Kartuzach, st. kpt. Marek Szwaba.

Sanepid nie włączył się do sprawdzenia źródła zanieczyszczenia, gdyż nie wystąpiło ono na terenie kąpieliska.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.