Nieznana substancja na Jeziorze Łapalickim to sinice

środa, 13 czerwca 2018 r., 17:54
fot. internet/pixabay

Plama o jaskrawoniebieskim kolorze, która pojawiła się na Jeziorze Łapalickim, to nie jak początkowo podejrzewano zanieczyszczenie chemiczne, a sinice. Około 150 - metrowa powierzchnia sinic została odseparowana i oznaczona.

O prawdopodobnym zanieczyszczeniu, które dzisiaj około południa zostało zaobserwowane na Jeziorze Łapalickim, na wysokości Mokrych Łąk, poinformowała Straż Rybacka. Na miejsce zostały zadysponowane dwie jednostki JRG z Kartuz oraz OSP z Łapalic.

- Po przybyciu nad jezioro podjęliśmy decyzję o powiadomieniu wydziału ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Kartuzach oraz Sanepid. Panie z urzędu wykonały wstępne oględziny podejrzanej substancji, pobrały próbki oraz zrobiły zdjęcia, które zostały przesłane do specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego. Ci jednoznacznie stwierdzili, że to sinice. Działania straży polegały na wydzieleniu i oznakowaniu tego miejsca. Zostało ono odseparowane - wyjaśnia mł. bryg. Janusz Kobiela.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.