Odeszła śp. Kasia Łaszewska z Brodnicy Górnej

piątek, 15 czerwca 2018 r., 13:29
fot. archiwum

Po blisko trzech latach walki z nowotworem zmarła Kasia Łaszewska. Historia mieszkanki Brodnicy Górnej, młodej mamy i żony poruszyła setki serc. Mieszkańcy regionu włączyli się w akcję poszukiwania dawcy, a później w zbiórki na leczenie Kasi. Udało się znaleźć dawcę i dwa lata temu wygrała pierwsze stracie z chorobą. Niestety na początku stycznia nowotwór znów zaatakował. Po miesiącach nierównej walki Kasia odeszła w piątek, 15 czerwca.

Kasia pozostanie w pamięci tych, którzy ją znali jako wspaniała, uśmiechnięta dziewczyna o wielkim sercu, kochająca mama i żona. W lipcu 2015 roku zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Miała 26 lat. Rozpoczęła nierówną, długotrwałą walkę o życie. Jedyną szansą na ratunek miał być wówczas przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Na pomoc ruszyły setki mieszkańców powiatu. W bazie DKMS zarejestrowało się wówczas około 650 osób. Udało się i w marcu 2016 roku Kasia przeszła przeszczep szpiku. Kasia wróciła do rodziny. Doświadczona własną historią aktywnie włączała się w pomoc innym, zachęcając do rejestracji w bazie dawców DKMS. Niestety w styczniu br. okazało się, że choroba ponownie zaatakowała. Mieszkankę Brodnicy Górnej zakwalifikowano na badania kliniczne w Chorzowie. Zorganizowano zbiórkę na sfinansowanie kosztów leczenia. Fala pomocy ruszyła błyskawicznie. Udało się zebrać potrzebną kwotę. Niestety mimo ogromnej woli walki, Kasia to stracie przegrała. Odeszła w piątek, 15 czerwca. W tym roku skończyłaby 30 lat.

Różaniec będzie odmawiany codziennie o godz. 20 w Domu Pogrzebowym w Kartuzach na pl. św. Brunona 4 oraz w poniedziałek o godz. 9.15 w kościele parafialnym w Brodnicy Górnej. Nabożeństwo Żałobne odprawione zostanie 18 czerwca, o godz. 10 w kościele parafialnym w Brodnicy Górnej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.