Pożegnano śp. Agnieszkę Kreft, najstarszą mieszkankę powiatu kartuskiego

sobota, 16 czerwca 2018 r., 15:20
fot. archiwum

W piątek, 15 czerwca rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali śp. Agnieszkę Kreft z Somonina. Była najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego i jedną z czterech najstarszych osób na Pomorzu.

Śp. Agnieszka Kreft zmarła 13 czerwca. Dziewięć dni wcześniej świętowała swoje 106 urodziny. Dożyła niezwykłego wieku, którym poszczycić się może zaledwie około osiemdziesięciu osób w Polsce. Pani Agnieszka urodziła się w 1912 roku, była najmłodsza z sześciorga rodzeństwa. W listopadzie 1934 roku wyszła za mąż. Wychowała troje dzieci: jednego syna i dwie córki. Miała piętnaścioro wnucząt, liczne prawnuki i praprawnuki.

Nabożeństwo żałobne w intencji śp. Agnieszki Kreft odbyło się w piątek, 15 czerwca w kościele parafialnym w Kiełpinie. Jubilatkę żegnali rodzina, bliscy i przyjaciele.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.