Jak przygotować się do pierwszej przymiarki sukni ślubnej?

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 08:29
fot. nadesłane

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każda przyszła panna młoda, jest wybór sukni ślubnej. Większość kobiet chce czuć się w tym wyjątkowym dniu niepowtarzalnie, dlatego w poszukiwaniu ślubnej kreacji odwiedzają salony sukien ślubnych oferujące nowe kreacje. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować się do pierwszej przymiarki wymarzonej sukni i o czym pamiętać odwiedzając salony sukien ślubnych.

Pierwsza przymiarka - kiedy zacząć szukać wymarzonej ślubnej kreacji?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż w dużej mierze zależy od zaplanowanego terminu ślubu. Im jest on bliższy, tym wcześniej powinnyśmy zacząć rozglądać się za wymarzoną suknią. Nie należy jednak tego robić zbyt wcześnie, gdyż ryzykujemy, że wybrana suknia zwyczajnie może przestać nam się podobać lub w międzyczasie natrafimy na inny, ładniejszy model. Rozsądnym terminem na pierwszą przymiarkę sukni ślubnej będzie więc ok. 6 miesięcy przed planowanym zamążpójściem.

Umawiać się na przymiarkę czy spontanicznie odwiedzić salon?

Zdecydowanie warto wcześniej zadzwonić do wybranych salonów sukien ślubnych oraz ustalić z nimi datę oraz godzinę przymiarki. Umawiając się na wizytę mamy bowiem pewność, że salony sukien ślubnych będą do naszej wyłącznej dyspozycji i nie będziemy musiały dzielić się uwagą obsługi oraz dostępnym asortymentem z innymi przyszłymi pannami młodymi.

Pozwoli to nam w spokoju także zmierzyć wszystkie modele sukien, które nam się podobają, porozmawiać z obsługą oraz skorzystać z jej rad. Pamiętajmy, że wybór sukni ślubnej to bardzo poważna decyzja, w przypadku której pośpiech to szczególnie zły doradca. Nie spieszmy się więc oraz poświęćmy na przymiarki tyle czasu, ile potrzebujemy po to, aby być w 100% pewne swojego wyboru.

Jak przymiarka to tylko z zaufaną osobą!

Na pierwszą przymiarkę każda przyszła małżonka powinna zabrać ze sobą zaufaną osobę. Może być to nasza mama, siostra, przyszła druhna lub przyjaciółka. Pomoże nam ona w obiektywnej ocenie poszczególnych mierzonych kreacji, doradzi oraz wesprze w ostatecznym wyborze. Niektóre salony sukien ślubnych pozwalają także na robienie zdjęć podczas mierzenia sukien, dzięki którym będziemy mogły zastanowić się nad wyborem kreacji w domu oraz wspólnie z zaufaną osobą wybrać najlepszą z nich.

Jak ubrać się na przymiarkę i co ze sobą zabrać?

Na przymiarkę warto założyć komplet bielizny w neutralnym kolorze (białym lub cielistym), w tym biustonosz z odpinanymi ramiączkami. Warto także zabrać ze sobą buty na obcasie takiej samej wysokości, jak obuwie, które planujemy założyć w dniu ślubu. Nie zapominajmy także o nienakładaniu na twarz podkładu oraz o bardzo delikatnym makijażu. Niektóre salony sukien ślubnych mogą także poprosić nas o zmycie makijażu przed przystąpieniem do mierzenia sukien, warto być na to przygotowanymi np. zabierając ze sobą kosmetyki do demakijażu.

Jak wybrać salon sukien ślubnych?

Salony sukien ślubnych na Weselezklasa.pl to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na szybkim znalezieniu sprawdzonego salonu w naszej najbliższej okolicy oraz umówieniu się w nim na przymiarkę. Jest to ogólnopolski portal ślubny, który posiada największą bazę salonów sukien ze wszystkich polskich miast. Poszukiwanie miejsca, do którego wybierzemy się na pierwszą przymiarkę, warto więc rozpocząć od przeglądania zamieszczonych na nim ofert.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.