W powiecie grasuje złodziej uli - pszczelarze ostrzegają

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 12:25
fot. internet/www.pixabay.com

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na terenie powiatu kartuskiego skradziono kilka uli z rodzinami pszczelimi i miodem. Przed grasującym w okolicznych pasiekach złodziejem innych pszczelarzy postanowił ostrzec nasz czytelnik. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzi też kartuska policja.

- Jestem małym pszczelarzem i wywożę pszczoły na pożytki. Znalazłem miejsce między Ostrzycami, a Goręczynem, wywoziłem tam swoje ule kilkukrotnie. Niestety w ostatnim czasie jeden z moich uli został skradziony. Z sąsiedniej pasieki też zginęły. Chciałbym ostrzec innych pszczelarzy, być może dzięki nagłośnieniu tej sprawy uda się znaleźć sprawcę - informuje Paweł Puzio.

Ule skradziono razem z pszczelą rodziną i miodem. Szacowana wartość jednego to około 1.200 złotych.

- W jeden wieczór zginął jeden ul, następnego dnia wywiozłem całą pasiekę. Niestety znajomy pszczelarz, który miał swoje ule w pobliżu moich kilka dni później stracił aż dwa. Pasieki stały na dość wyludnionym terenie, nikomu nie przeszkadzały. Była to zwyczajna kradzież - dodał.

Sprawę zgłoszono na policję.

- Na chwilę obecną prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego dążą do jak najszybszego rozwiązania tej sprawy - informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Osoby, które mogą posiadać jakieś informacje bądź mogły coś widzieć proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kartuzach.

Pan Paweł prosi o kontakt pszczelarzy, których dotknął podobny problem. Mogą się z nim skontaktować drogą e-mailową nefarow@gmail.com.

- Jeśli uda nam się znaleźć nasze ule i okaże się, że odkryjemy więcej uli, które mogą pochodzić z kradzieży, to mając kontakty do ich właścicieli pomożemy w ich odzyskaniu - zaznacza pszczelarz.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.