Wielki jubileusz szkoły na Wybika - poznaj kolejną część historii, zobacz zdjęcia

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 14:11
fot. nadesłane

W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach wchodzi nie tylko szkoła podstawowa nr 5 wraz z gimnazjum, ale także II Liceum Ogólnokształcące. W tym roku placówka świętuje dwa jubileusze 30-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 i 20-lecia II Liceum Ogólnokształcącego. Z tej okazji rozpoczęliśmy cykl opowiadający o historii szkoły i prezentujący archiwalne zdjęcia. Dziś prezentujemy część trzecią.

II Liceum Ogólnokształcące powstało Aktem Założycielskim 1 września 1998r. W ciągu dwóch dekad jego istnienia, przez 12 lat funkcję dyrektora pełniła Maria Wenta-Barlak. Po kilkuletniej przerwie sprawuje ją ponownie.

II LO za cel stawiało i stawia sobie jak najlepsze wychowanie młodzieży, wszechstronne przygotowanie jej do dalszego kształcenia oraz pomoc w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Tradycją szkoły stało się m.in. uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, wigilie klasowe, wycieczki krajowe i zagraniczne czy współudział w Świątecznym Kiermaszu Rodzinnym. Od dwóch lat ZSO nr 2 organizuje festyn " Serce dla Serca" połączony z honorowym oddawaniem krwi przez pełnoletnią młodzież naszej szkoły oraz nauczycieli. Dochód z imprezy rodzice i młodzież przeznaczają na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego.

Przy liceum bardzo prężnie działa Szkolny Wolontariat. Wolontariusze pod opieką koordynatorów Barbary Doroszkiewicz oraz Izabeli Potrykus-Reszki, przeprowadzają wiele akcji charytatywnych, biorą udział w przedsięwzięciu "Pola Nadziei" oraz aktywnie uczestniczą w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2010r. odbyła się niezwykle podniosła uroczystość nadania II Liceum Ogólnokształcącemu i Gimnazjum nr 2 imienia oraz wręczenia sztandarów. Patronem szkoły został Aleksander Majkowski, jeden z najwybitniejszych działaczy kaszubskich, autor kaszubskiej epopei "Życia i przygód Remusa", z zawodu lekarz, z pasji - wielki piewca Ziemi Kaszubskiej.

Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Kartuzach współpracuje z Akademią Marynarki Wojennej. W swojej ofercie ma klasę o profilu wojskowym.

Z okazji jubileuszu na naszych łamach prezentujemy będziemy historie i opowieści z życia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz archiwalne zdjęcia. Pierwszą część historii szkoły można znaleźć tutaj. Kolejna część dostępna jest tutaj.

Jubileuszowe obchody będą nie tylko okazją do spotkania absolwentów szkoły, byłych uczniów i pracowników, lecz również do ożywienia wspomnień sprzed lat.

Z okazji jubileuszu zapraszamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Fotografie można przesyłać e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.