Pobili i okradli 18-latka. Grozi im nawet 12 lat więzienia

środa, 20 czerwca 2018 r., 13:04
fot. internet/KWP Gdańsk

Kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi i 22-latkowi, którzy 15 czerwca zaatakowali 18-letniego chłopaka. Pobili go i ukradli mu telefon. Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość mężczyzn i zatrzymać ich. Na wniosek prokuratora decyzją sądu zastosowano wobec jednego ze sprawców tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca. Dwóch mężczyzn zaatakowało 18-latka. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, uderzali go po całym ciele, doprowadzili do bezbronności, a następnie zabrali mu telefon i dokumenty - dowód rejestracyjny od motocyklu. Straty oszacowano na ponad 500 zł.

Mundurowi z Żukowa szybko ustalili tożsamość sprawców. W minioną sobotę zatrzymali w związku z tym jednego z mężczyzn, natomiast w poniedziałek drugiego Na podstawie zebranych przez mundurowych dowodów sprawcy usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 22-latka. Sąd przychylił się do niego. Za rozbój 19-latkowi i 22-latkowi grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.