Miał blisko dwa promile, dachował volkswagenem

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 09:57
fot. nadesłane/OSP Chwaszczyno

W środowy wieczór policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do dachowania swojego samochodu.

Około godz. 22.30 w Miszewku 33-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierował volkswagenem mając w organizmie około dwóch promili alkoholu. Jak informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków i doprowadził do dachowania swojego pojazdu. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali w Kartuzach 32-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym około dwa promile. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.