Czeczewo. V Amatorski Przegląd Przedstawień Profilaktycznych

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 10:50
fot. nadesłane/Anna Laskowska

Profilaktyka to działania mające na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym i problemowym dzieci i młodzieży. Instytucją od której oczekuje się rozłożenia parasola ochronnego na młodym pokoleniem, jest szkoła. W piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie odbyła się V edycja Amatorskiego Przeglądu Przedstawień Profilaktycznych.

Jego celem jest: promocja tematyki ukierunkowanej na przeciwdziałanie agresji, przemocy i uzależnień, doskonalenie umiejętności obserwacji i oceny zagrożeń w środowiskach szkolnych, zachęcanie uczniów do tworzenia i promocji własnych przedstawień scenicznych o tematyce profilaktycznej.

W tym roku przedstawienia obejrzeli: Marzena Krefta, dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Kartuzach, Daria Olchowik z policji w Kartuzach, Danuta Kitowska, pedagog, asp. Stanisław Kusiak z policji w Przodkowie.

Podczas Przeglądu obejrzano przedstawienia, których autorami i wykonawcami byli uczniowie ze szkoły w Czeczewie: "Pirotechnika"- scenariusz Michał Klinkusch, "Niebezpieczni uczniowie" - scenariusz Przemek Zabrocki, "Kaśka zmienia życie" (słuchowisko) scenariusz Angelika Wilczewska, "Bez tytułu" - scenariusz Sara Drywa, "Zagubiony" - scenariusz uczniowie z klasy VII.

Podczas Przeglądu miała też miejsce premiera piosenki "Jesteś", do której słowa napisała Karolina Holk, Emilia Mroczek.

Opiekę artystyczną nad przygotowaniem spektakli sprawowali: Jolanta Keler i Jerzy Stachurski.
Po obejrzeniu spektakli swoje opinie wyrazili zaproszeni goście.

- Drodzy nauczyciele i uczniowie. Reprezentuję Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Kartuzach oraz wójta gminy Przodkowo, który żałował, że nie mógł tu dzisiaj być. Pan wójt powiedział, że się z wami spotka. Myślę, że tkwi w was ogromny potencjał. Cieszy mnie to, że w tej szkole profilaktyka wypływa od was samych. To niezwykle cenne, że potraficie sami stworzyć profilaktyczne teksty, które są wynikiem waszych przemyśleń. Myślę, że wasz trud zostanie doceniony. Cieszę się, że dyrektorem jest dusza artystyczna. Serdecznie dziękuję panu dyrektorowi i nauczycielom za zaproszenie - powiedziała po obejrzeniu spektakli Marzena Krefta.

- Korzystając z okazji, pragnę zachęcić do udziału w projekcie "Zdolni z Pomorza", którego celem jest wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa pomorskiego - dodała.

- Dziękuję za zaproszenie. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wystawili spektakle. Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszym przedstawieniom dowiedzieliście się o skutkach zażywania śmiercionośnych substancji i pomyślicie, zanim sięgnięcie po zabójczą w skutkach substancję - stwierdziła Daria Olchowik.

nadesłane/ Jan Wiśniewski, Grzegorz Krefta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.