Banino. Uczniowie szlifują umiejętności programowania robotów

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 16:49
fot. nadesłane

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baninie w ramach lekcji i kółka komputerowego szlifują swoje umiejętności w zakresie programowania. Aktywnie też uczestniczą w takich konkursach z programowania w Scratchu, Logomocji czy Baltie.

Na przestrzeni kilku lat nasza szkoła organizuje na platformie konkursowej SGP System i TIB konkursy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim na które zaprasza uczniów z innych szkół. Mamy w naszej społeczności uczniowskiej kilku uzdolnionych uczniów zajmujących wysokie lokaty w tych konkursach.

Na zajęcia kółka informatycznego zawitał uczeń z klasy 4 b Piotr Duzinkiewicz, który ma szczególne powody do dumy. Wraz z swoim ojcem zaprezentował swoją autorską pracę, która została zauważona na konkursie Bałtycka Bitwa Robotów w Gdańsku.

W dniach 26-27 maja br. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się Bałtyckie Bitwy Robotów - konkurs organizowany przez Studenckie Koło Naukowe SKALP z Politechniki Gdańskiej. Historia tej imprezy sięga wielu lat wstecz, kiedy impreza ta była organizowana pod nazwą Trójmiejski Turniej Robotów. W konkursie brali udział uczniowie, gimnazjaliści, licealiści oraz studenci z całej Polski. Rozegrano wiele ciekawych konkurencji, m.in. walki robotów sumo, wyścigi robotów typu "line follower", konkurs na robota znajdującego wyjście z labiryntu i wiele innych.

Jedną z kategorii był konkurs "freestyle", w którym uczestnicy mogli zgłosić dowolne konstrukcje robotów. Piotr zajął w tej kategorii 2 miejsce prezentując robota do gry w "papier-kamień-nożyce". Robota zbudował przy pomocy zestawu LEGO Mindstorms EV3 oraz kilku dodatkowych elementów.

Jak widać warto uczyć programowania od najmłodszych lat gdyż uczniowie dobrze radzą sobie z robotami. W sieci jest sporo zestawów do budowy robotów dla rodziców i nauczycieli, które pozwolą zaszczepić w najmłodszych pasję do ich budowy i programowania.

nadesłane/ SP Banino
Tekst: Karol Duzinkiewicz
Foto: Mirosław Neuman

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.