Wynajem lawety do transportu samochodu. Na co zwrócić uwagę?

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 10:35
fot. nadesłane

W sytuacji samodzielnego przewozu samochodu z zagranicy lub w innych okolicznościach, gdy laweta jest niezbędna, zamiast zastanawiać się nad jej zakupem, wystarczy odwiedzić wypożyczalnię. Jakie kwestie należy uwzględnić przy organizowaniu transportu?

Wynajem lawety - w jakich sytuacjach jest dobrym rozwiązaniem?

Wypożyczenie lawety umożliwia bezproblemowe sprowadzenie samochodu z zagranicy, ale często jest to dogodna opcja, gdy musimy przetransportować auto na drugi koniec polski. Może tak się zdarzyć w przypadku zakupu pojazdu, ale też, gdy organizowane są amatorskie zawody wyścigowe na torze. Samochód używany w czasie wyścigu nie zawsze pozostaje w stanie nienaruszonym, a uszkodzonym pojazdem ciężko byłoby wrócić do domu. W ofercie wypożyczalni znajdują się również przyczepy, które wykorzystuje się między innymi do przewozu mebli. Bez względu na cel wynajmu wypożyczalnia przyczep poznań stanowi dogodną opcję pozwalającą na komfortowy przewóz samochodu lub innych rzeczy.

Koszt wypożyczenia przyczepy lub lawety

Lawety i przyczepy można wynajmować na różny okres. Niekiedy są niezbędne na jeden dzień lub zaledwie kilka godzin, a kiedy indziej co najmniej na kilka dni. Rozmaite firmy mają różne cenniki, a na dodatek koszt zależy od czasu wypożyczenia. Im dłuższy czas wynajmu, tym koszty przeliczane na godzinę lub dobę stają się niższe. Wyjątek może stanowić weekend, ponieważ jest to czas, gdy więcej osób chce wynająć lawetę ze względu na wolny czas i wiążącą się z nim możliwość realizacji planów. Można śmiało powiedzieć, że wypożyczalnia lawet poznań zapewnia atrakcyjne ceny w porównaniu z ewentualną koniecznością zakupu lawety. Przed odwiedzeniem firmy wypożyczającej lawety należy zastanowić się, na jak długo chcemy wynająć lawetę lub przyczepę. Warto zawsze pozostawić pewien zapas czasu na nieprzewidziane okoliczności. Z cennikiem różnych rodzajów przyczep można zapoznać się na stronie http://www.tefra.com.pl/wypozyczalnia-przyczep/.

Prawo jazdy adekwatne do sytuacji

Przyczepy jednoosiowe zwykle bez problemu można podpiąć do samochodów osobowych. Z ich pomocą można transportować materiały budowlane, a także mniejsze pojazdy takie jak motocykle i quady. Korzystając z nich, należy posiadać prawo jazdy kategorii B. Prawo jazdy kategorii B w ogóle jest wystarczające w sytuacji, gdy dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów, czyli przyczepy i samochodu, nie przekracza 3,5 t, ale gdy wskazana masa zostanie przekroczona, wówczas trzeba być już posiadaczem prawa jazdy kategorii E. Decydując się na wynajem przyczep poznań, trzeba uwzględnić wymagane przepisy.

Transport samochodu - jak umocować pojazd na lawecie?

Kiedy wynajem lawet jest już zorganizowany, trzeba zadbać o właściwe ustawienie samochodu na platformie. Ciężar pojazdu musi rozkładać się równomiernie, a pasy mocujące powinny być przypięte w co najmniej czterech punktach. Trzeba pamiętać o solidnym zatrzaśnięciu klamer mocujących. Pasy muszą mieć homologację i nie mogą być uszkodzone.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.