Zapowiadają burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 11:16
fot. internet/meteo.pomorze.pl

Czwartkowe popołudnie w województwie pomorskim mogą zdominować burze i dość silny wiatr. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia, zaleca się szczególną ostrożność.

- Prognozuje się wystąpienie burz z intensywnymi punktowymi opadami deszczu do 20 - 35mm, możliwy grad o średnicy do 1.5 - 3cm oraz dość silny wiatr w porywach do 70 - 80km/h - informuje Dawid Gackowski, synoptyk z meteo.pomorze.pl.

W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie I stopnia. W związku z tym zalecana jest szczególna ostrożność.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega IMiGW.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.