Restauracja z tradycją i klimatem. Kaszubski Zakątek to nowa jakość w Kartuzach

piątek, 22 czerwca 2018 r., 11:19
fot. DS

Mieści się w ponad 100 - letniej kartuskiej kamienicy i serwuje dania, które pamięta się z babcinej kuchni. Naturalne, niekoniecznie dietetyczne, ale tradycyjne i smaczne. Kaszubski Zakątek już od samego wejścia zachęca sielskim klimatem i chlebem ze smalcem.

Bar zdobiony tkaniną w tradycyjny kwiecisty wzór przykuwa uwagę, a stół z chlebem, kiszonym ogórkiem i swojskim smalcem, świadczy o kaszubskiej gościnności. Przekracza się próg wchodząc z ruchliwej ulicy Gdańskiej i czuje się jakby świat tutaj na chwilę się zatrzymał. Czuć zapach smażonych placków ziemniaczanych i od wejścia każdy gość poczuje się tutaj jak w domu. Można zjeść w klimatycznym wnętrzu, jak również w ogrodzie.Kaszubski Zakątek, to restauracja, która swoim gościom proponuje dania na bazie kuchni regionalnej, a szef kuchni dba o jakość produktów i dopracowany smak potraw. Już niedługo Kaszubski Zakątek otworzy też własną spiżarnię, z której będzie można kupić swojskie przetwory.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Kartuski rynek restauracyjny mocno skupiony jest na pizzeriach oraz fast foodach. Właściciele Kaszubskiego Zakątka postanowili przełamać te trendy i wrócić do korzeni. Skłoniła ich też lokalizacja, czyli sąsiedztwo Muzeum Kaszubskiego. To miejsce, w którym regionu mogą zasmakować turyści, ale również mieszkańcy, którzy chcą zjeść dobry, tradycyjny obiad.

Przede wszystkim naturalnie i świeżo

Kompot, ryby, własnoręcznie lepione pierogi, soczysty schabowy z kością, czy zasmażana kapusta. W menu nie brakuje smażonych na boczku i cebuli ziemniaków, podawanych z jajkiem sadzonym i maślanką oraz zupy rosołowej z lanymi ręcznie kluseczkami. Wszystko podawane jest na zdobionej w kaszubskie wzory zastawie. Krótkie menu, dania dnia i menu sezonowe, świadczą o tym, że w Kaszubskim Zakątku niczego się nie mrozi.

Impreza w regionalnym stylu

Kaszubski Zakątek gości u siebie nie tylko klientów indywidualnych, ale również organizuje imprezy na każdą okoliczność. Przyjęcia komunijne, urodziny, a nawet kameralne wesele. Restauracja dysponuje odrębną salą, urządzoną również w regionalnym stylu. To miejsce na wyjątkową imprezę z klimatem, na 35 osób. W Kaszubskim Zakątku można również zamówić catering.

Po pierwsze gościnność - również dla zwierząt

Restauracja dysponuje parkingiem w podwórku, otwartym dla gości lokalu. Świetnie czuć się tutaj będą rowerzyści, którzy mogą rowery zostawić w ogródku i spokojnie zjeść obiad, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo. Restauracja Kaszubski Zakątek to też miejsce przyjazne zwierzętom. Pieski i kotki dostaną tutaj miseczkę z wodą, a kości zapakowane będą dla nich na wynos. Na pewno nikt z powodu obecności pupila, nie będzie robił problemów.

Kontakt

Więcej o restauracji można przeczytać na facebookowym profilu.

Restauracja Kaszubski Zakątek
Kartuzy, ul. Gdańska 24 / 1
tel. 685 33 46

Restauracja czynna jest codziennie w godzinach od 11.00 do 20.00

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.