Tutaj dzieci cieszą się z zajęć przez cały rok. Przedszkole "Tygrysek" z Prokowa zaprasza

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 12:00
fot. nadesłane/DS

Jest takie miejsce, gdzie dzieci czują się jak w domu, mają profesjonalną opiekę i zajęcia, które pozwalają im się rozwijać. Przedszkole Niepubliczne "Tygrysek" w Prokowie opiekę sprawuje przez cały rok, również w wakacje.

W korytarzu zapach domowych ciasteczek

"Tygrysek" to kameralne przedszkole, które pod swoimi skrzydłami ma pięćdziesięcioro dzieci. Do każdego z nich panie starają się podchodzić indywidualnie. Tak też wyglądają zajęcia - dostosowane są do potrzeb maluchów, dalekie od konwencjonalnych i mało efektywnych metod. Tutaj najważniejsze jest dziecko. Młode, ambitne, oddane swojej pracy i dzieciom panie, to największy skarb tego miejsca. Przedszkole wyróżnia też domowa atmosfera. Nie da się też przejść obojętnie obok kuchni, z której wydobywają się zapachy domowych ciasteczek - co środę, któraś z grup ma tutaj zajęcia kulinarne.

Najważniejsze są potrzeby dzieci i oczekiwania rodziców

Dyrekcja i wychowawcy cenią sobie współpracę z rodzicami, chętnie słuchają ich uwag i wiedzą, że tylko wspólna praca, przynosi najlepsze efekty. Przedszkole jest do dyspozycji dzieci i rodziców od 6 do 18. Rodzice nie muszą określać godzin, w których dziecko będzie przebywało w przedszkolu. Nie wpływa to na wysokość opłaty, a o długości pobytu dziecka, decydują wyłącznie rodzice. Dzieci do swojej dyspozycji mają też basen z piłkami, nowy plac zabaw i ogrodzone i bezpieczne podwórko.

Przedszkole otwarte jest przez cały rok. Również w wakacje i między świętami. Niezmiennie, przez dwanaście godzin dziennie. Panie pełnią dyżury i namawiają do przyprowadzenia dziecka chociaż na dwie godziny - tak, aby nie odzwyczaiło się od codziennych rytuałów. Jak mówią, im dłuższa przerwa, tym trudniejszy powrót do przedszkola. Co ważne, wakacyjna opieka, to nie "przechowalnia", a bardzo atrakcyjny pobyt. W wakacje przedszkole organizuje wycieczki, pikniki i tygodnie tematyczne. Raz dzieci bawią się w pokazy mody, chodząc po czerwonym dywanie, innym razem poznają kolejny kraj, jego zwyczaje i kuchnię. Zatem przedszkolaki z "Tygryska" doskonale wiedzą, jak jeść ryż pałeczkami...

Bardzo atrakcyjna codzienność

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach. Najmłodsze "Maluszki" to dzieci 2,5 oraz 3 - letnie. Druga grupa to czterolatki, najstarsza to dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. We wszystkich odbywają się zajęcia dydaktyczne, oparte o podstawę programową. Dzieci od początku korzystają z książek, ale charakter prowadzonych tutaj zajęć zdecydowanie wychodzi poza ramy programowe. Co ważne większość zabawek dzieci wykonują same. Panie duży nacisk kładą na zajęcia plastyczne i rozwój manualny. Zatem piasek kinetyczny, sztuczny śnieg, gniotki, glutki, boiska z pudełek po pizzy czy oczyszczanie wody - to tutaj codzienność. Poza tym bogate zajęcia muzyczne, kulinarne, sensoplastyka, gimnastyka, balet i nietypowy angielski. Nie sposób się tutaj nudzić.

Czy lubisz pizzę z popcornem? No, I don't!

Angielski prowadzony jest tutaj w niekonwencjonalny sposób. O długości zajęć decydują dzieci. Czasami lekcja trwa piętnaście minut, czasami czterdzieści - w zależności od stopnia zaangażowania Maluchów. Prowadzony jest metodą TPR - nie ogranicza się ona jedynie do pracy przy stoliku czy zabawy na dywanie. Polega na uczeniu nowych słów i zwrotów poprzez ruch i zachęcanie dziecka do wykonywania ciałem czynności zgodnych z usłyszanym poleceniem. Atrakcyjne animacje, pojawiające się na rzutniku, aktywizują dzieci. Nauczyciel pytając dzieci po angielsku, czy lubią pokazaną na zdjęciu pizzę z popcornem, głośno odpowiadają, pokazując kciukami skierowanymi w dół - No, I don't!

Zajęcia muzyczne i boom boom rurki

W przypadku zajęć muzycznych, o stopniu zaangażowania dzieci, decyduje stopień zaangażowania nauczyciela. Pani Beata gra na wielu instrumentach i poznają je również dzieci - m.in. keyboard, flet poprzeczny czy instrumenty perkusyjne. Zajęcia prowadzi z wykorzystaniem Teorii Uczenia się Muzyki - bazującej na naturalnym, wielostronnym rozumieniu muzyki. Dzieci największą radość mają z tego, że sami mogą tworzyć muzykę, wykorzystując do tego kultowe boom boom rurki.

Przedszkole "Tygrysek" zaprasza

Przedszkole Niepubliczne "Tygrysek"

Prokowo k. Kartuz
ul. Rybacka 11
tel. 609 335 758
e-mail: mirandalabun@o2.pl

Więcej informacji na profilu FB oraz na stronie przedszkola Tygrysek.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.