Brodnica Górna najpiękniejszą wsią gminy Kartuzy

piątek, 22 czerwca 2018 r., 11:43
fot. MD-Z

Brodnica Górna została tegorocznym zwycięzcą gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś Pomorska", natomiast najpiękniejsza zagroda należy do Heleny Krauze z Kiełpina. Nagrody laureatom wręczono podczas piątkowej sesji rady miejskiej.

Konkurs "Piękna Wieś Pomorska" organizowany jest na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Jego ideą jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi, a także jakości życia tam oraz podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej. Ma również promować aktywny udział społeczności obszarów wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki, a także przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

Laureaci etapu gminnego będą reprezentować Kartuzy na szczeblu powiatowym.

W kategorii "Zagroda":

1. miejsce - Helena Krauze z Kiełpina
2. miejsce - Teresa i Czesław Henningowie ze Stryszej Budy
3. miejsce - Lucyna i Rafał Dąbrowscy z Brodnicy Górnej

W kategorii "Wieś":
1. miejsce - Brodnica Górna
2. miejsce - Mezowo
3. miejsce - Głusino

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.