Nikola Zaborowska i Bartłomiej Leykowski z medalami Kickboxerskich Mistrzostw Polski Light-Contact

piątek, 22 czerwca 2018 r., 12:14
fot. nadesłane

Dwa srebrne medale przywieźli zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy z Mistrzostw Polski w kickboxingu light-contact. Zmagania odbyły się w dniach 9-10 czerwca w w Kurzętniku na Mazurach.

W turnieju wzięło udział 471 zawodników z 77 klubów z całej Polski. Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy po raz kolejny wracają z tarczą przywożąc do stolicy Kaszub dwa medale. Nikola Zaborowska wśród kadetów w kategorii 46 kg stoczyła trzy walki i nieznacznie uległa w finale reprezentantce gospodarzy. Zawodniczka z Kartuz w ekspresowym tempie rozprawiła się w ćwierćfinale z zawodniczką z Pstrągowej oraz w półfinale z zawodniczką z Gołdapi.

- Finał z reprezentantką Kurzętnika od początku nie układał się po myśli Rebelii a rodzima publiczność pomagała swojej zawodniczce dopingiem. Walka była wyrównana i drobne błędy zadecydowały poi końcowym gongu przeciwniczki ręka wędruje w górę - relacjonuje Patryk Zaborowski.

Nikola zdobyła srebrny medal.

Świetnie spisał się też Bartłomiej Leykowski, który walczył w kategorii senior w wadze 79 kg. Stoczył trzy walki. W pierwszej wygrał 2:1 po bardzo zaciętej walce z zawodnikiem z Pionek.

0 Druga walka to popis umiejętność Bartka i zdecydowane zwycięstwo 3:0 z zawodnikiem z Chrzanowa. W trzeciej walce dobra passa została zatrzymana po raz kolejny przez gospodarza z Kurzętnika, który zdecydowanie rozprawił się z Kaszubem - informuje Rebelia.

O krok od medali po dwóch stoczonych walkach znaleźli się kadeci - Marcin Treder i Armin Wilczewski. Marcin Treder w pierwszej walce wygrał przez przewagę techniczną. Niestety do drugiej walki zawodnika nie dopuścili lekarze ze względu kontuzję nosa. Armin, podobnie jak Marcin, w pierwszej walce wygrał przewagą techniczną w pierwszej rundzie. W walce o wejście do strefy medalowej uległ na punkty aktualnemu Mistrzowi Polski.

- Mistrzostwa Polski Light-contact były ostatnim sprawdzianem dyspozycji Kaszubów przed zbliżającym się Pucharem Świata który już w czwartek rusza we Włoszech. Ogromne słowa uznania dla zawodników, którzy na co dzień trenują formuły nisko kopane i przywożą medale z mistrzostw w formułach wysoko kopanych. Turniej pokazuje ze mamy utalentowaną młodzież która przez ciężką pracę potrafi zdobywać medale - podkreśla trener zespołu.

Warto dodać, że konkurencje light-contact charakteryzują się tym, że zawodnicy walczą w długich spodniach i koszulkach, a dozwolone techniki bokserskie i kopnięcia można stosować od pasa w górę.

- Dystans pomiędzy zawodnikami czyni tę dyscyplinę bardzo przejrzystą i czytelną. Można przyrównać kickboxing do biegów np. biegu na 100 m czy biegu na 100 m przez płotki jako konkurencji lekkiej atletyki w której główną składową jest bieg natomiast metodologia nauczania jest odmienna. Podobnie jest w kickboxingu. Wszystkie dyscypliny matowe jak i ringowe charakteryzują się innymi strefami, technikami uderzeń oraz ubiorem aby widz mógł odróżnić czy walka toczy się w K1 czy może w Full-contakcie - wyjaśnia trener Patryk Zaborowski.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.