Zabrzmiał ostatni dzwonek - rozpoczęły się wakacje!

piątek, 22 czerwca 2018 r., 17:19
fot. BK

Na ten moment uczniowie czekali całe dziesięć miesięcy. Po kolejnym roku wytężonej pracy i nauki wreszcie nadszedł czas wakacji. W szkołach w całej Polsce rozbrzmiał dziś ostatni dzwonek, odbyły się uroczyste akademie, wręczono świadectwa i podziękowano nauczycielom. Z naszym aparatem towarzyszyliśmy w uroczystości zakończenia roku szkolnego społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

W Polsce wakacje rozpoczęło dziś prawie 5 mln uczniów i słuchaczy z ponad 27 tys. szkół dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym samym zakończył się pierwszy rok szkolny pod reformie oświaty, w ramach której m.in. zlikwidowano gimnazja i przywrócono ośmioklasowe szkoły podstawowe. Rok szkolny zakończył przedostatni rocznik gimnazjalistów.

Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy na uczniów oraz nauczycieli czekają dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Jak informuje Ministerstwo Edukacji, Kolejny rok szkolny rozpocznie się 1 września 2018 r., a pierwsze zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbędą się 3 września. W przyszłym roku szkolnym zimowa przerwa nastąpi w dniach 23-31 grudnia br., zaś ferie zimowe potrwają od 14 stycznia do 24 lutego. Datę przyszłorocznego zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalono na 21 czerwca 2019 r.

Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wspaniałego i spokojnego wypoczynku. Niech te wakacje będą niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.