Żukowo. W parku nad Jeziorkiem zapłonęło sobótkowe ognisko

sobota, 23 czerwca 2018 r., 23:40
fot. Longina Templin

Przez siedem godzin trwały żukowskie sobótkowe igrce. Przygotowano atrakcje dla najmłodszych i dorosłych. Na scenie królowała muzyka. Prezentowały się zespoły dziecięce i gwiazdy wieczoru. W tym roku gościły w Żukowie popularne wokalistki - Cleo i Sarsa. Nagrodzono autorów najpiękniejszych wianków, a około godziny 21 burmistrz Wojciech Kankowski rozpalił świętojańskie ognisko.

Przed żukowską publicznością prezentowali się najmłodsi artyści, a wśród nich był zespół Niezabôtczi pod kierownictwem Hanny Gruby, wokaliści ze Szkoły Podstawowej z Banina: Agnieszka Tusk, Patrycja Markowska i Małgorzata Mocarska. Grupę do występów przygotowała Małgorzata Pińska. Szkołę Podstawową z Borkowa reprezentowały Maja Zaboklicka i Estera Cieślukowska. Pieczę nad nimi sprawowała Zyta Formela. Była też wokalistka Patrycja Teterycz z Pomorskiej Szkoły Wokalno - Aktorskiej.

Na scenie zaprezentował się również chór Gospel Ascoltate, który prowadzi Paulina Milczanowska. Występ był wyjątkowy - profesjonalny, dynamiczny i różnorodny.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek. I miejsce zajęła Kinga Joskowska. II miejsce - Marta Makurat, III miejsce - Roksana Dygowska. Wyróżnienie otrzymała Amelia Skurtys.

Laureaci w towarzystwie burmistrza Wojciecha Kankowskiego i pólnicy, w którą wcieliła się Sandra Kassin, udali się nad Jeziorko, by tam puścić wianki na tafle wody.

Przed rozpaleniem ogniska publiczność rozgrzewał zespół Future Folk, wprowadzając w klimaty góralskiej muzyki.

Około godziny 21 zapłonęło ogromne ognisko, które rozpalił burmistrz Wojciech Kankowski w asyście strażaków.

W tym roku najbardziej oczekiwanym punktem programu wieczornej części sobótkowej imprezy był występ Cleo i Sarsy.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.