Chmielno. Absolutorium dla Jerzego Grzegorzewskiego, choć nie jednogłośne

środa, 27 czerwca 2018 r., 21:48
fot. MD-Z

Dziesięcioma głosami "za" i trzech "wstrzymujących" radni gminy Chmielno na środowej sesji udzielili absolutorium wójtowi Jerzemu Grzegorzewskiemu z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

Ubiegłoroczny budżet po stronie dochodów zamknięto kwotą 45.518.801,11 zł, co stanowi 93,1 proc. zakładanego na początku 2017 r. planu. Z kolei wydatki budżetowe wyniosły łącznie 49.156.344,41 zł, tj. 90,5 proc. planu. Na inwestycje przeznaczono w 2017 r. około 8,4 mln zł, to jest 72 proc. planu.

Wśród najważniejszych inwestycji wymienić można m.in. budowę sali sportowej w Borzestowie, modernizację ul. Akacjowej w Chmielnie, przebudowę sieci wodociągowej w Miechucinie, Przewozie i Cieszeniu, dofinansowanie budowy chodnika na trasie Chmielonko - Zawory, modernizację drogi Reskowo-Lipowiec.

Zadłużenie na koniec 2017 roku wyniosło 10.093.683,49 zł, co stanowi 22,17 proc. ogółu dochodów.

Radni nie mieli większych uwag, co do wykonania budżetu. Nikt nie zabrał głosu w dyskusji, jednak jak zaznaczył przewodniczący, ta burzliwie przebiegała podczas obrad komisji.

Ostatecznie radni przyjęli sprawozdanie dziewięcioma głosami za, dwoma wstrzymującymi i dwoma przeciw.

Natomiast za udzieleniem absolutorium głosowało dziesięcioro radnych, a troje wstrzymało się od głosu.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować pani skarbnik Wioletcie Byczkowskiej. Ja tylko dopinałem te wszystkie sprawy, ale finansowa inżynieria to zasługa pani skarbnik. Jej wieloletnie doświadczenie zaprocentowało. Naprawdę mieliśmy szereg trudnych tematów i nadal mamy. Trudność polega na tym, że ciągle brakuje środków. Może jest za dużo inwestycji, a za mało pieniędzy, ale dzięki pomocy i doskonałej współpracy z działem finansowo-księgowym udaje się to spinać. Dziękuję zarówno temu działowi, jak i wszystkim pracownikom urzędu, którzy przyczynili się do wykonania tego budżetu. To wspólna praca nas wszystkich - podkreślił Jerzy Grzegorzewski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.