Sierakowice. Hit Regionów 2018 w rękach Pań z Kół Gospodyń Wiejskich

piątek, 29 czerwca 2018 r., 08:04
fot. internet/GOK Sierakowice

Najpierw docenione zostały przez samorząd, który zgłosił je do konkursu, następnie przez Kapitułę, która przyznała im Hit Regionu 2018. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Paczewa, Gowidlina, Lisich Jam, Kamienicy Królewskiej i Długiego Krza, odebrały nagrodę na Zamku w Gniewie.

- Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. Co roku promuje szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. - czytamy na stronie organizatora konkursu.

Co roku samorządy chcąc wyróżnić działające na swoim terenie organizacje, zgłaszają ich kandydatury do nagrody. W ubiegłym roku nagrodzeni zostali strażacy z OSP, tym razem wyróżnienie trafiło do Kół Gospodyń Wiejskich.

- To nagroda przyznawana przez Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego oraz Kujawsko - Pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Certyfikacji Jakości Gospodarczo - Samorządowy Hit Regionów. Nagroda przyznawana jest przez komisję, która w rozmowie z paniami oceniała ich działalności oraz to, co robią dla lokalnej społeczności - tłumaczy Judyta Kroskowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, która wraz z przedstawicielkami KGW z terenu gminy Sierakowice, odebrała nagrodę.

Jak tłumaczy dyrektor Judyta Kroskowska, nagroda nie wiąże się z żadną korzyścią materialną, ale stanowi dowód na wysoką jakość tego, co Koła Gospodyń Wiejskich wypracowały.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.