Sukcesy Rebelii Kartuzy w zawodach Pucharu Świata

piątek, 29 czerwca 2018 r., 10:59
fot. nadesłane/Rebelia Kartuzy

Zawodnicy drużyny Rebelia Kartuzy po raz kolejny pokazali na co ich stać. W ostatnim czasie odbyły się zawody Pucharu Świata w kickboxingu we włoskim Rimini. Kartuscy sportowcy wywalczyli we Włoszech złote i srebrne medale, a także brązowe krążki.

W dniach 14-17 czerwca odbyły się zawody Pucharu Świata w Kickboxingu. Uczestniczyło tam 1260 zawodników z 32 państw reprezentujących 220 klubów, w tym również zawodnicy z Kartuz. Drużyna Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyła trzy tytuły Mistrzów Świata. Wojownicy Patryka Zaborowskiego stoczyli 24 walki. W klasyfikacji klubowej Kaszubi zajęli 32. miejsce. Kickbokserzy z Kartuz mogą poszczycić się również, że spośród 17 medali, które zdobyła Polska oni wywalczyli aż 11.

Złote medale i tytuły Mistrzów Świata wywalczyli:

Nikola Zaborowska w kategorii 45 kg - Light-contact kadetów
Marcin Treder w kategorii + 65 - Kick-light kadetów
Joachim Żołnowski w + 80 kg - kick-light seniorów

Rebeliantom udało się również wywalczyć srebrny medal, który przypadł Nikoli Zaborowskiej w kategorii 50 kg - Light-contact.

Brązowe krążki zawisły na szyjach:

Bartłomieja Leykowskiego w kategorii 75kg - Kick-light seniorów
Agaty Trepczyk w kategorii 65 kg - kick-light juniorów
Armina Wilczewskiego w kategorii +65 kg - light-contact kadetów
Adama Kryszewskiego w kategorii 70 kg - kick-light seniorów
Nikoli Zaborowskiej w kategorii 50 kg Kick-light kadetów
Marcina Treder w kategorii +65 kg light-contact kadetów

Niestety bez medalu, ale za to z kolejnymi doświadczeniami w walkach wrócili: Nikodem Bigus, Maciej Kulaszewicz, Anita Cybula oraz Michał Konkel.

- Cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni na arenie międzynarodowej. Nasi zawodnicy z roku na rok toczą coraz lepsze walki, jesteśmy dumni, że możemy w tak znamienity sposób być ambasadorami Kaszub i Kartuz - tłumaczy trener Patryk Zaborowski.

Warto podkreślić, że włoski turniej Pucharu Świata był najważniejszym, a jednocześnie ostatnim turniejem w tym półroczu. Mistrzowie Polski zostali powołani do kadry narodowej. W najbliższym czasie poznamy osoby, które będą reprezentować kraj na ME i MŚ.

Oprac. Dominik Ropela
Info: Polska Flota Rebelia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.