Zapaśnicy Cartusii triumfowali w XXXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów

piątek, 29 czerwca 2018 r., 13:05

XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów przyniosły kartuskim zawodnikom wiele powodów do radości. Reprezentanci drużyny GKS Cartusia Kartuzy pod okiem trenera Bartłomieja Pryczkowskiego zdobyli złoto i srebro. Zawodnicy w zdrowej rywalizacji walczyli z całych sił co poskutkowało zwycięstwami.

Sportowcy z sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy mogą poszczycić się wieloma wygranymi zawodami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. 23 czerwca w Radomiu odbyły się LXXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Pas mistrzowski w tym roku ponownie trafił do Gevorga Sahakyana, który stoczył trzy pojedynki, a w finale pokonał ubiegłorocznego v-ce mistrza świata Mateusza Bernatka.

Ten ogromny sukces nie zakończył dobrej passy drużyny. Kolejnym, tym razem srebrnym medalistą został Krzysztof Niklas, który przez całe mistrzostwa piął się ku wygranej, ale na jego drodze stanął bardziej doświadczony i o 11 lat starszy, reprezentant Polski - Edgar Babayan. Mimo starań i wsparcia całej drużyny, zawodnik z Kartuz uplasował się na drugim miejscu. Niedaleko podium znaleźli się również Nikodem Drewa i Sebastian Bir. Polegli w walkach o trzecie miejsce.

- Miejsce Nikodema wciąż trzeba nazywać wysokim wynikiem, ponieważ Nikodem jest zawodnikiem, który jest dopiero pierwszym rocznikiem kategorii wiekowej junior, co oznacza, że walczył z zawodnikami o wiele starszymi od siebie - tłumaczy trener Bartłomiej Pryczkowski.

Z kolei Sebastian Bir, który jest ubiegłorocznym zdobywcą brązowego krążka, niestety uległ pod naporem Romana Pacurkowskiego, bardzo utytułowanego i silnego przeciwnika. Doprowadziło to do tego, że ostatecznie Sebastian znalazł się na piątym miejscu w kat. wagowej do 72 kg.

Kartuską drużynę reprezentowali również Jakub Hildebrand, który zdobył 14 miejsce w kat. 82 kg oraz Rafał Formela, który wraz z dwoma zawodnikami uplasował się na 10-12 miejscach w kat. 130 kg. Dzięki staraniom trenera prowadzącego Bartłomieja Pryczkowskiego i ciężkim wysiłkom wszystkich kartuskich zawodników drużyna zajęła siódme miejsce spośród dwudziestu drużyn i 106 zawodników.