Zakończenie sezonu Panter z Sierakowic z mundialowym akcentem

sobota, 30 czerwca 2018 r., 10:57
fot. nadesłane/ M W-L

Polska Drużyna Narodowa nie poradziła sobie niestety najlepiej na Mistrzostwach Świata. Odwrotna sytuacja ukazała się na sierakowickim Orliku, gdzie drużyna dziewczyn pod nazwą Polska, pokonała swoich konkurentów. Mecze towarzyskie, integracja rodzinna i zakończenie sezonu 2017/2018 - tak upłynął mundialowy czas drużynie Panter z Sierakowic.

Podczas ostatnich dni z każdego polskiego domu dobiegały dźwięki głośnego kibicowania, w tym samym czasie na orliku w Sierakowicach zebrało się 12 zespołów trzyosobowych, by wspólnie spędzić ten ekscytujący, mundialowy czas i rozegrać swoje mecze.

Cała frajda w zabawie polegała na tym, że kobiece drużyny nosiły takie same nazwy jak drużyny podczas mistrzostw świata. W pierwszej kategorii wiekowej 2005/2006 rozegrano mecze pomiędzy Polską, Japonią, Kolumbią, Senegalem, Argentyną i Anglią, natomiast w drugiej kategorii 2007/2009 wystąpiły następujące drużyny: Urugwaj, Egipt, Arabia Saudyjska, Rosja, Peru, Chorwacja.

Wyniki sierakowickiego mundialu były trochę odmienne niż tego prawdziwego. W młodszej kategorii wygrał Urugwaj w składzie: Kaja Płotka, Paulina Miotk, Kinga Koszałka, a w starszej Polska w składzie: Julianna Cyman, Julia Jędrzejewska, Karolina Koszałka.

Po rozegranych mistrzostwach nadeszła pora, aby zaangażować tych trochę starszych zawodników. W rozgrywkach rodzice kontra dzieci, mamusie zagrały z dziewczętami młodszymi 2007/2009. W podstawowym czasie padł remis 1:1, natomiast w rzutach karnych lepsze okazały się mamy. Druga rozgrywka należała natomiast do ojców, zagrali oni przeciwko drużynie 2004/2005. Mecz był bardzo zacięty, a w regulaminowym czasie padł remis 2:2. Sytuacja zmieniła się podczas rzutów karnych, gdzie wystąpiła dodatkowa runda i w nich ojcowie wytrzymali presję, wygrywając spotkanie, tym samym rodzice okazali się lepsi od zawodniczek.

Te symboliczne mecze zakończono podsumowaniem sezonu piłkarskiego 2017/2018. Dziewczęta z rocznika 2004 otrzymały pamiątkowe statuetki za swoją ciężką i owocną pracę w tym sezonie. Nie mogło zabraknąć również podziękowania dla byłej kierowniczki zespołu Barbary Płotki, która nie może dalej kontynuować współpracy z sierakowickimi Panterami.

Turniej prócz dobrej zabawy miał dużo większy cel, ponieważ podczas rozgrywek odbyła się zbiórka nakrętek, starych płyt CD, starych telefonów i laptopów. Mieszkańcy Sierakowic po raz kolejny się spisali i dostarczyli dużą ilość zbieranych rzeczy ,które zostały tego samego dnia przekazane Kubie.

- Miałem okazję poznać rodziców jak i samego Kubę jest uśmiechniętym chłopcem, lecz przykutym do wózka w chwili obecnej zbiera na rowerek rehabilitacyjny, więc dołożyliśmy wszyscy cegiełkę za co dziękuję wszystkim, ale najbardziej Pani Ani, która koordynowała zbiórkę - tłumaczy Marian Wnuk - Lipiński.

Opr. Dominik Ropela
info. Marian Wnuk-Lipiński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.