Rywalizowali biegnąc i płynąc - Garmin SwimRun Series po raz pierwszy w Stężycy

sobota, 30 czerwca 2018 r., 14:27
fot. MD-Z

Około 150 osób w sobotnie przedpołudnie wystartowało w Stężycy w Garmin Swimrun Series. To pierwsze tego typu zawody w tej części Polski. Uczestnicy musieli pokonać określone dystanse płynąc i biegnąc. Mierzyli się na trasach o długości pięciu, dziesięciu i dwudziestu pięciu kilometrów.

Swimrun to dość młoda dyscyplina sportowa, która narodziła się w Skandynawii. Szybko zyskała na popularności w całej Europie i niedawno dotarła również do Polski. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników aktywności fizycznej.

Swimrun to sport łączący bieganie i pływanie. Zawodnicy muszą pokonać określony dystans naprzemiennie biegnąc i płynąc, zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie.

Sobotnie zawody w Stężycy były pierwszymi tego typu w tej części kraju. Zawodnicy mierzyli się na jednym z trzech dystansów - 5 km, 10 km, i 25 km. Ten ostatni mogli pokonywać tylko zespołowo - w teamach dwuosobowych. Członkowie drużyny nie mogli się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów.

Startujący naprzemiennie biegną i pływają, a całą trasę pokonują z pełnym wyposażeniem w czepku, okularkach, łapkach, z pullbuoyem czy też w butach. W całym ekwipunku muszą dotrzeć do mety.

Trasa krótszych dystansów wiodła wodami Jeziora Raduńskiego i terenami w Stężycy. Przy dystansie 5 km uczestnicy musieli pokonać płynąc około 1,2 km, a biegnąc niespełna 3,8 km. Na dystansie 10 km natomiast prawie 2,4 km płynąc i 7,3 km biegnąc.

- Trasy GarminSwimrunSeries Stężyca 2018 wyznaczone zostały w myśl zasady przyświecającym wszystkim zawodom organizowanym w tej formule, czyli im trudniej tym lepiej - powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

Wyniki na dystansie 5 km:

1. miejsce - Piotr Łazaronek
2. miejsce - Igor Lewandowski
3. miejsce - Julia Goc

Dystans 10 km:

1. miejsce - Marta Kalinowska-Biegała
2. miejsce - Mikołaj Kołakowski
3. miejsce - Adam Błonowski

Dystans 25 km w parach:

1. miejsce - Paweł Najmowicz i Sebastian Najmowicz
2. miejsce - Marcin Ławicki i Piotr Ławicki
3. miejsce - Wojciech Ptach i Xavier Garcia Carabi

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.