Dni powiatu kartuskiego z koncertem Piersi na finał sobotniej odsłony imprezy

sobota, 30 czerwca 2018 r., 23:40
fot. MD-Z

Zespół Piersi był gwiazdą pierwszego dnia XV Biesiady Kaszubskiej. Grupa zagrała swoje największe przeboje sprzed lat,a także hity z ostatniej płyty. Dwudniowe święto powiatu kartuskiego do okazja nie tylko do posłuchania dobrej muzyki, lecz również poznania bogactwa kultury kaszubskiej oraz działalności organizacji pozarządowych.

Dni Powiatu Kartuskiego to impreza z piętnastoletnią tradycją. Corocznie przyciąga spory tłum mieszkańców i turystów. Gwiazdą pierwszego wieczoru tegorocznej imprezy był zespół Piersi. Choć frekwencja wśród publiczności mogłaby być nieco wyższa, grupa dała świetny koncert. Fani usłyszeć mogli sporo przebojów z początków istnienia zespołu, jak również nowsze hity. Ci, którzy przyszli na pewno nie żałują. Piersi dały czasu. Koncert zakończył się przed północą.

Warto przypomnieć, że zespół przed dwoma laty gościł na Kaszubach podczas Truskawkobrania. Wówczas z nowym wokalistą grupy Adamem Asanem Asanovem przeprowadziliśmy wywiad, który można przeczytać tutaj.

Koncert Piersi poprzedził fantastyczny występ grupy Bubliczki, która wielokrotnie występowała na koncertach w powiecie i jest doskonale znana tutejszej publiczności.

Obchodom Dni Powiatu Kartuskiego tradycyjnie towarzyszy festiwal Ludzie dla Ludzi. To okazja, by poznać działające na rzecz lokalnych społeczności organizacje pozarządowe z powiatu kartuskiego.

Niedzielna odsłona imprezy rozpocznie się o godz. 16. Wystąpią - Słowiańska Dusza, Mitra, Sidney Polak oraz Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Ponadto na uczestników przez dwa dni imprezy czekać będą atrakcyjne stoiska handlowe i gastronomiczne, dmuchańce dla dzieci, stosika partnerskich powiatów: łowickiego, tatrzańskiego, świdnickiego i poznańskiego.

MD-

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.