Ścigali się na rowerkach wodnych na Jeziorze Ostrzyckim

niedziela, 1 lipca 2018 r., 17:43
fot. AL

W niedzielne popołudnie na jeziorze Ostrzyckim rozegrano IV Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. W sumie w imprezie skierowanej do miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wystartowało 26 załóg w trzech kategoriach.

Niedzielne popołudnie w Ostrzycach upłynęło pod znakiem sportowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Klub Sportowy Stolem, Centrum Rekreacji "U Stolema" i Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie już po raz czwarty zaprosiło miłośników sportowych wodnych do wzięcia udział w Mistrzostwach Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych.

W tym roku wyzwanie podjęło aż 57 osób w 26 załogach, które zmierzyły się w trzech kategoriach: dorośli, rodzeństwo, rodzic z dzieckiem. O zwycięstwie decydował czas pokonania wyznaczonej trasy. Dla najlepszych przygotowano puchary oraz nagrody pieniężne.

Wyniki IV Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych:

Kategoria dorośli:
1. miejsce - Jakub Formella i Tomasz Kalinowsko
2. miejsce - Mateusz Adamczyk i Piotr Chrzan
3. miejsce - Natalia i Tomasz Wojciechowiczowie

Kategoria rodzeństwo:
1. miejsce - Natalia Wojciechowicz, Laura Wojciechowicz, Filip Wojciechowicz
2. miejsce - Monika Kur, Maciej Kur, Nikodem Formella
3. miejsce - Mirosława Pałubicka, Adam Pałubicki, Kajetan Pałubicki

Kategoria rodzic z dzieckiem:
1. miejsce - Tadeusz Kupski, Jacek Kupski
2. miejsce - Ewa Weiss-Miller, Amelia Miller
3. miejsce - Marek Formella, Nikodem Formella

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.