Rodziny wielodzietne uhonorowane nagrodami Perły dla Życia

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 13:58
fot. MD-Z

Dziesięć wyjątkowych rodzin wyróżniła w niedzielę starosta Janina Kwiecień. Podczas obchodów Dni Powiatu Kartuskiego wręczyła im nagrody "Perła dla życia", które dedykowane są rodzinom wielodzietnym i zastępczym z powiatu kartuskiego.

Nagrody "Perły dla życia" są adresowane do rodzin wielodzietnych oraz do rodzin zastępczych z powiatu kartuskiego. Ich celem jest promocja wielodzietności i rodzicielstwa zastępczego oraz docenienie codziennego trudu opieki i wychowania licznego potomstwa.

W tegorocznej, piątej już edycji nagród uhonorowano osiem rodzin wielodzietnych raz dwie rodziny zastępcze.

- Ideą konkursu jest ukazanie, że bycie rodziną wielodzietną jest wyzwaniem, które niesie za sobą wiele wysiłku i pracy ale również ogrom zadowolenia i radości. Od wielu lat powiat kartuski jest powiatem o największej liczbie rodzin wielodzietnych w województwie pomorskim - podkreślają inicjatorzy nagrody.

Przypomnijmy, że laureatów do "Perły" mogły zgłaszać samorządy gminne, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Przy wyborze laureatów brano pod uwagę takie czynniki jak liczba dzieci w rodzinie w wieku do 25 lat, będących na jej utrzymaniu i nadal uczących się, a także osiągnięcia członków rodziny m.in. edukacyjne, sportowe, artystyczne, aktywność zawodowa oraz działalność społeczną. W tym roku nadesłano łącznie 11 zgłoszeń.

Nagrodzone rodziny otrzymały vouchery o wartości 2000 zł na zakup artykułów AGD oraz zaproszenia na rodzinną wycieczkę do Parku Rekreacyjno - Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku.

Laureaci konkursu "Perła dla życia":

Lidia i Marek Miłosz - Mezowo w gm. Kartuzy
Anita i Tomasz Wieruszewscy - Lniska w gm. Żukowo
Anita i Grzegorz Strzeleccy - Sierakowice
Romana i Stanisław Smentochow - Kistowo gm. Sulęczyno
Halina i Kazimierz Slasowie - Smołdzino gm. Przodkowo
Katarzyna i Dariusz Etmańscy - Borzestowska Huta gm. Chmielno
Julia i Stanisław Grubowie - Pypkowo gm. Stężyca
Magdalena i Marek Skierkowie - Kamela gm. Somonino

Wyróżnione rodziny zastępcze:

Renata i Zbigniew Gruchałowie - Stężyca
Emilia i Kazimierz Langowie - Szklana

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.