Magda Malotka-Trzebiatowska ustrzeliła sobie przepustkę na olimpiadę

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 14:16
fot. nadesłane/KSDK

Ogromny sukces odnotowała zawodniczka kartuskiej "Dziesiątki". Magda Malotka-Trzebiatowska zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej w strzelectwie sportowym. O zwycięstwo na arenie krajowej powalczy pod koniec lipca.

Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowa w Polsce odbyła się w 1955 roku. Od tamtego czasu młodzież z całej Polski rywalizuje w różnorodnych sportach o miano najlepszych w danej dziedzinie. By dostać się do finału uczestnicy muszą przejść kolejno wiele etapów i jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności.

W miniony weekend w Ustce odbyły się strefowe eliminacje w strzelectwie sportowym. Finał olimpiady odbędzie się w tym roku w dniach od 20 do 24 lipca we Wrocławiu. Zaprezentuje się tam członkini Klubu Strzeleckiego Dziesiątka Kartuzy.

Magda Malotka-Trzebiatowska, miejmy nadzieję przyszła olimpijka, jest jedyną w swojej kategorii z kartuskiego klubu zawodniczką. Magda bez żadnego problemu przeszła wymagania pierwszych etapów i dostała się na eliminacje ogólnopolskie, zdobyła również złoto w trzech postawach.

Warto zauważyć, że klub, do którego należy Magda nie posiada strzelnicy kulkowej. Mimo tego zawodniczka dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałości zdobyła w tej dyscyplinie już czwarty medal. Dodatkowo jest ona zdobywczynią srebrnego medalu w strzelaniu karabinem pneumatycznym.

Życzymy Magdzie dalszych sukcesów i dobrego występu w olimpiadzie.

Opr. Dominik Ropela
nad./KSDK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.