Przodkowo. Połowa biegów z cyklu Kaszuby Biegają za nami

wtorek, 3 lipca 2018 r., 09:37
fot. nadesłane/Kaszuby Biegają

Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i sportowa atmosfera, tak wyglądały ubiegłe biegi z cyklu "Kaszuby Biegają". Połączone z 15. Piknikiem Rodzinnym w Przodkowie zgromadziły wielu sportowców i mieszkańców. Każdy znalazł coś dla siebie. Spośród biegaczy wylosowano nagrody.

W ubiegłym tygodniu biegacze z całych Kaszub i nie tylko zjechali do Przodkowa, by rywalizować w VII Ćwierćmaratonie Szwajcarii Kaszubskiej. W biegu głównym łącznie konkurowało 321 uczestników, jednak jak wiadomo wygrany może być tylko jeden. To zaszczytne miejsce przypadło Łukaszowi Kujawskiemu z Żukowa, który zajmuje najwyższe miejsce na podium od czasu powstania tego ćwierćmaratonu. Spośród kobiet najszybszą okazała się Alicja Misiak z Susza.

11,5 kilometrowy bieg nie był jednak jedyną konkurencją. Organizatory tradycyjnie przygotowali również zmaganie biegowe dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Małe Kaszuby Biegają", a dla najmłodszych bieg przedszkolaka. Nie zabrakło oczywiście integracji rodzinnej w "Przodkowskiej Mili", biegu dla całych rodzin. Każda z kategorii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w niedzielnych zawodach wystartowało ponad 600 biegaczy.

Bieg główny poza zdrową konkurencją, wspaniałą zabawą i dbaniem o zdrowy tryb życia niósł również inne profity. Spośród wszystkich uczestników wylosowano nagrody. Za głównym losem ukrył się 32" telewizor.

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji. Imprezę połączono z 15. Piknikiem Rodzinnym w Przodkowie, stąd bogata oferta artystyczna i rozrywkowa.

W cyklu "Kaszuby Biegają" zakończyła się właśnie pierwsza połowa zmagań sportowców. Niedzielna impreza była szóstą spośród dwunastu tegorocznych startów. Zawodnicy przygotowują się już do kolejnych biegów, które odbędą się 28 lipca w Lipuszu.

Wyniki VII. Ćwierćmaratonu Szwajcarii Kaszubskiej

Kategoria mężczyzn:
1. Łukasz Kujawski
2. Arkadiusz Połeć
3. Rafał Borzyskowski
4. Marek Jakubowski
5. Maciej Kwarta
6. Wojciech Labudda
7. Łukasz Keslinke
8. Michał Mrówka
9. Rafał Pionk
10. Adam Lewna

Kategoria kobiet:
1. Natasza Pieokowska
2. Nina Wójtowicz
3. Marta Leik
4. Julia Posaoska
5. Wiktoria Maras
6. Aleksandra Leyk
7. Eliza Mokłowicz
8. Marcelina Trela
10. Andzelika Deik

Opr. Dominik Ropela
nad./Kaszuby Biegają

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.