Kolejny niewypał przy budowie drogi Prokowo-Łapalice

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:48
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

We wtorek przed południem pracownicy remontujący drogę Prokowo-Łapalice odkryli kolejny niewypał pochodzący z okresu II wojny światowej.

We wtorek podczas prac przy budowie ul. Marcina na trasie Prokowo-Łapalice wydobyto kolejny niewypał. Na miejsce wezwano policję oraz saperów. Pocisk najprawdopodobniej pochodzi z Panzerschrecka, niemieckiego rakietowego granatnika przeciwpancernego.

Warto przypomnieć, że pocisk to kolejny niewypał, który odkryto podczas budowy tej drogi. Poprzedni, długości około metra, wydobyto przed tygodniem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.