Gimnazjaliści z Żukowa podbijają ekonomiczny świat

wtorek, 3 lipca 2018 r., 13:13
fot. nadesłane/ZSZiO Kartuzy

Pedagodzy ze szkoły "na Wzgórzu", kształcą swoich uczniów w przeróżnych kierunkach, między innymi w ekonomicznym. Tym razem natomiast przygotowali coś dla gimnazjalistów. Konkurs "Abc Młodego Ekonomisty" składał się z dwóch etapów. W tegorocznej edycji najlepsze pierwsze miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i grupowej przypadły uczniom z SP nr 2 w Żukowie.

12 czerwca w ZSZiO w Kartuzach odbył się finał IX Powiatowego Konkursu "Abc Młodego Ekonomisty" . Konkurs corocznie organizuje Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Uczestnicy by zakwalifikować się do finału musieli najpierw przejść etap szkolny. W rezultacie w całym konkursie uczestniczyło 83 uczniów z 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kartuskiego, z czego najlepsi dostali się do etapu finałowego. W konkursie wystąpiły szkoły z Kamienicy Szlacheckiej, Klukowej Huty, Szopy, Miechucina, Pomieczyna, Kiełpina, Sulęczyna, Banina, Sierakowic, Mściszewic, Żukowa, Kamienicy Królewskiej, Katolickiej SP w Kartuzach oraz SP nr 2 z Kartuz

Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością. W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi okazali się: Marzena Krapkowska i Natalia Socha z Sp nr 2 w Żukowie i Błażej Węsierski z Sp nr 2 w Sierakowicach. Z kolei w klasyfikacji zespołowej I miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie, II miejsce przypadło Małej Szkole w Szopie, a na III miejscu uplasował się ZKiW z Kamienicy Szlacheckiej. Do realizacji projektu włączyli się również lokalni przedsiębiorcy.

Opr. Dominik Ropela
Nad./ ZSZiO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.