Nowy sprzęt dla Powiatowego Centrum Zdrowia

wtorek, 3 lipca 2018 r., 15:36
fot. nadesłane

Kardiomonitory, ultrasonograf, mobilny monitor funkcji życiowych i centrale monitorujące, respirator - to tylko niektóre z nowych sprzętów, które trafiły do kartuskiego szpitala. Powiatowe Centrum Zdrowia zyskało sprzęt o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych.

Kartuski szpital został doposażony w nową aparaturę medyczną służącą ratowaniu życia i zdrowia. Dzięki dotacji ze środków unijnych, wynoszącej ponad 517 tys. zł, placówka zyskała sprzęt o wartości ponad 600 tysięcy złotych.

Powiatowe Centrum Zdrowia zyskało nowe kardiomonitory, ultrasonograf, mobilny monitor funkcji życiowych i centrale monitorujące, a także respirator, łóżko do intensywnej terapii, automatyczne pompy strzykawkowe i pompę infuzyjną. Prócz tego zakupiono również endoskop do trudnej intubacji, urządzenie do kompresji mechanicznej klatki piersiowej, urządzenie do ssania wysokiej wydajności, system aktywnego ogrzewania pacjenta oraz lampę zabiegową.

Nową aparaturę uroczyście przekazano w piątek. Sprzęt służyć ma podniesieniu standardów ratowania zdrowia i życia mieszkańców w nagłych stanach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.