Kiełpino. 18-latek pod wpływem narkotyków za kierownicą

wtorek, 3 lipca 2018 r., 16:19
fot. nadesłane

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Grożą im nawet dwa lata pozbawienia wolności.

W piątek w Kiełpinie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali do rutynowej kontroli audi, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna od początku zachowywał się bardzo nerwowo oraz był pobudzony.

- Funkcjonariusze podejrzewali, że może posiadać narkotyki. Sprawdzili auto i pod zapalniczką pojazdu, w paczce papierosów znaleźli zawiniątko, w którym znajdowała się marihuana. Dodatkowo zachowanie kierowcy wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem jakiś środków - informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci przewieźli 18-latka do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Okazało się również, że nastolatek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejnego kierującego z narkotykami zatrzymano w niedzielę w nocy w Żukowie. 23-latek kierował motorowerem marki Peugeot pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę.

Mężczyzn przesłuchano i oboje już usłyszeli zarzuty. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi im do dwóch lat i zakaz prowadzenia pojazdów od dwóch lat wzwyż, zaś za posiadanie narkotyków do trzech lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.