Słynny słup na środku drogi Maks-Sznurki w piątek zostanie usunięty

środa, 4 lipca 2018 r., 15:22
fot. archiwum/MD-Z

Najsłynniejszy słup energetyczny w Polsce, który stoi pośrodku drogi łączącej Maks i Sznurki wkrótce zniknie z jezdni. Jak poinformował wójt Jerzy Grzegorzewski, obiekt ma zostać w piątek zdemontowany.

W ubiegłym tygodniu o gminie Chmielno zrobiło się głośno w całym kraju. Wszystko przez zdjęcie słupa energetycznego na środku nowo budowanej drogi Maks-Sznurki, które pojawiło się w sieci.

Słup początkowo znajdował się na krawędzi drogi, jednak gdy przystąpiono do budowy nowej drogi i poszerzono jezdnię znalazł się na środku. Do jego usunięcia potrzebna była stosowna zgoda działu inwestycji Energii w Gdańsku. Czekanie na jej wydanie mogło znacznie opóźnić prace. Wykonawca położył więc na drodze pierwszą warstwę wiążącą, by przykryć podbudowę. Kolejna miała pojawić się po usunięciu słupa. Nim to jednak nastąpiło, zdjęcie stojącego na środku nowo budowanej drogi obiegło internet i przyciągnęło do Chmielna największe stacje telewizyjne w Polsce. Medialny rozgłos niewątpliwie przysłużył się sprawie. Jak poinformował Jerzy Grzegorzewski, słynny słup w piątek ma zostać usunięty z drogi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.