Przyjechali do Starej Kiszewy by wyłonić mistrza Baśki Kaszubskiej

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:33
fot. nadesłane/ Mirek Ugowski

Corocznie Stara Kiszewa staje się stolicą Baśki Kaszubskiej. Karciarze z całego województwa zjeżdżają się by rywalizować i wyłonić mistrza kart. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą "Tarczy Polski" został Kazimierz Jarzembińsk.

W niedzielę 1. lipca w Starej Kiszewie na Hali Sportowej, odbył się turniej sportowy o Tarczę Polski. Swoim patronatem tegoroczne zawody objął Wójt Gminy Stara Kiszewa Marian Pick.Tarcza Polski była trzecim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Polska 2018. Został on rozegrany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce.

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie: drużynową, par oraz indywidualną pań i panów. Drużyny rozegrały pięć rund po 32 rozdania. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.

Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą "Tarczy Polski" został Kazimierz Jarzembiński z klubu Orły Rumia. Drugie miejsce przypadło Mirosławowi Lipowskiemu z Klimek Grudziądz. Na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Koziróg, który reprezentował klub Baśka Białogóra. Z kolei najlepszą zawodniczką turnieju została Lidia Żywicka z Baszty II Bytów. W rywalizacji zespołów bezkonkurencyjny został klub Klimek Grudziądz, w składzie kpt. Mirosław Lipowski, Wojciech Kawski, Janusz Klajborowski i Janusz Jaworowski.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz Polska Federacja Baszka - Kop.

Wyniki Tarcza Polska

Wyniki Indywidualne:

1. Kazimierz Jarzembiński
2. Mirosław Lipowski
3. Ryszard Koziróg
4. Marek Winter
5. Wojciech Kawski
6. Bogdan Kopytkowski
7. Edmund Kurzawski
8. Zygmunt Wild
9. Kazimierz Ekman
10. Marian Jareczek

Wyniki Par:

1. Klimek Grudziądz
2. Bory Tuchola
3. AS PIK I Chełmża
4. Borowiacy Chojnice
5. Baśka Białogóra
6. Luzino I
7. Gmina Kołczygłowy
8. Orły Rumia
9. Szpica Szemud
10. MARwoje II Gdańsk

Wyniki Drużyn:

1. Klimek Grudziądz
2. Gmina Kołczygłowy
3. Orły Rumia
4. Baśka Białogóra
5. Bory Tuchola
6.AS PIK I Chełmża
7. Borowiacy Chojnice
8. Szpica Szemud
9. Kontra Gorzów Wlkp
10. Luzino I

Opr. Dominik Ropela
Nad. Mirek Ugowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.