Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy z dwoma brązowymi medalami na Mistrzostwach Polski

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:58

Tomasz Kurowski z klubu Cartusia Kartuzy przywiózł dwa brązowe medale z Mistrzostw Polski Juniorów w lekkoatletyce. Do drugiego miejsca brakowało mu zaledwie 0,16 sekundy. W zawodach wystartowały również inne reprezentantki powiatu kartuskiego. Zawodniczki GKS Żukowo Agata Kotłowska i Julia Dias pobiły swoje życiowe rekordy.

W dniach 23-25 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkoatletyce. Dzięki swojej wcześniejszej pracy Agata Kotłowska, Julia Dias i Tomasz Kurowski z klubów GKS Żukowo i GKS Cartusia Kartuzy otrzymali prawo udziału w imprezie.

Tomasz Kurowski zdobył dwa medale. Pierwszego dnia udało mu się wywalczyć brąz na dystansie 3000 metrów z czasem 8:41.87. Trzeciego dnia natomiast startował na 5000 metrów i po bardzo mocnym finiszu przegrał srebro, będąc o 0,16 sekundy wolniejszym od swojego przeciwnika.

Zwodnicy GKS Żukowo również bardzo dobrze poradzili sobie w zawodach. Agata Kotłowska w eliminacjach na 800 metrów dobrze rozegrała taktycznie swój bieg i awansowała do finału zajmując w nim piątą lokatę. Nie gorzej spisała się Julia Dias, która drugiego dnia Mistrzostw Polski wystartowała w biegu na 2000 metrów z przeszkodami zajmując na nim czwarte miejsce z czasem 6:55.59. Ostatni dzień zawodów był dniem zdobycia rekordu życiowego przez Agatę Kotłowską, która w biegu na 1500 metrów osiągnęła czas 4:34.20, dzięki czemu zdobyła szóste miejsce. Również Julia pobiła swój rekord życiowy i zajęła piąte miejsce w biegu na 5000 metrów, w którym uzyskała czas 17:43.07.

Najbliższe zawody tej rangi w Chorzewie w ostatni weekend lipca i będzie się tam zmagać Marcin Kowalski z GKS Żukowo.