Pogoda nie dopisała, ale dopisała frekwencja. IV edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub za nami

czwartek, 5 lipca 2018 r., 13:31
fot. nadesłane/GOKSiR Chmielno

Pomimo nieprzychylnej pogody udało się zorganizować "IV edycję Żeglarskiego Pucharu Kaszub". W siedmiu wyścigach wystartowało 61 załóg. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk Jerzego Grzegorzewskiego i Edyty Klasy.

W miniony weekend odbyła się już cz edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich, w siedmiu wyścigach wystartowało 61 załóg. Sobotnie zmagania utrudniał niestety bardzo silny i porywisty wiatr skutkowało to przygodami na jeziorze i wywrotkami. Kilku optymistów holowano na brzeg. Po niedzielnych regatach wójt Gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski i dyrektor GOKSiR Chmielno Edyta Klasa wręczyli puchary, dyplomy, medale i upominki.

Najpierw puchary odebrali zawodnicy startujący w formule Open, gdzie pierwsze miejsce zdobyła załoga w składzie Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Marek Kropidłowski i Wiktor Patoka. W klasie Omega pierwsze miejsce uzyskała załoga: Tadeusz Marszałkowski, Artur Kozłowski i Karol Trzebiatowski, a w klasie Cadet pierwsze miejsce wywalczyli: Olga Szarmach i Aleksandra Norkowska z UKS Wodniacy Garczyn. W klasie Optimist UKS zwyciężył Wiktor Pawelczyk z Port Mechelinki, a w gr. 0 Aleksander Hendrych UKS Wodniacy Garczyn.

Zosia Brzozowicz z Port Mechelinki otrzymała puchar dla najmłodszego zawodnika. Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz KS Damroka we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty dofinansowane były przez Pomorską Federację Sportu ze środków urzędu marszałkowskiego województwa Pomorskiego oraz gminę Chmielno. Cykl regat objęty jest honorowym patronatem marszałka województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Opr. Dominik Ropela
nad./ GOKSiR Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.