W weekend wzmożne kontrole policyjne na drogach

piątek, 6 lipca 2018 r., 14:33
fot. archiwum

W najbliższych dniach funkcjonariusze policji będą prowadzić na drogach województwa pomorskiego działania "Prędkość". W ramach akcji kierowcy spodziewać się mogą wzmożonych kontroli prędkości. Mundurowi sprawdzać będą także stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.

Celem akcji, którą policjanci prowadzić będą w sobotę i w niedzielę, jest zmniejszenie na drogach liczby zagrożeń, jakie niesie z sobą nieprzestrzeganie przepisów dotyczących prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, a także przypomnienie o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także używania fotelików do przewozu dzieci.

- Liczne akcje informacyjne powodują, że uczestnicy ruchu drogowego doskonale wiedzą, jakie skutki niesie za sobą nadmierna prędkość. Wzrost stopnia ciężkości urazów podczas zderzenia, wydłużenie drogi zatrzymania, skrócony czas na reakcję to tylko niektóre ze skutków nadmiernej prędkości. Kierowcy często nie myślą o zwiększonym zużyciu paliwa oraz innych podzespołów pojazdu. Mimo posiadanych informacji, nadal nie stosują się do obowiązujących przepisów. Jadąc samochodem czujemy się bezpiecznie dzięki poduszkom powietrznym, pasom oraz innym systemom bezpieczeństwa. Nie myślimy natomiast o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystach, którzy przy zderzeniu z samochodem jadącym 70 km/h nie mają praktycznie szans na przeżycie - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Mundurowi wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejetratorami, będą przez sobotę oraz niedzielę prowadzili wzmożone kontrole prędkości na obszarze całego województwa.

- Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Policjant może także nałożyć mandat karny w wysokości 500 zł. Konto kierowcy zostanie zasilone dziesięcioma punktami karnymi - przestrzegają policjanci.

Oprac. MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.