Słup energetyczny już został przeniesiony na pobocze

piątek, 6 lipca 2018 r., 22:19
fot. MD-Z

Słynny słup energetyczny, który stał na samym środku nowo budowanej drogi Maks-Sznurki już przeniesiono na jej pobocze. Wkrótce na jezdni pojawi się nowa warstwa asfaltu i po miejscu, w którym dawniej się znajdował nie pozostanie ślad. Zostaną za to zdjęcia i materiały przygotowane przez dziennikarzy z mediów lokalnych i ogólnopolskich.

Do prac nad przeniesieniem słupa, który dumnie stał na samym środku drogi ze Sznurków do Maksa przystąpiono w środę. W piątek słup stał już w nowym, bardziej odpowiednim miejscu, na poboczu drogi. Niemniej za jego sprawą o gminie Chmielno stało się głośno w całej Polsce.

Przypomnijmy, że słup początkowo znajdował się na krawędzi drogi, jednak gdy przystąpiono do budowy nowej drogi i poszerzono jezdnię znalazł się na jej środku. Do jego usunięcia potrzebna była stosowna zgoda działu inwestycji Energii w Gdańsku. Czekanie na jej wydanie mogło znacznie opóźnić prace. Wykonawca położył więc na drodze pierwszą warstwę wiążącą, by przykryć podbudowę. Kolejna miała pojawić się po usunięciu słupa. Nim to jednak nastąpiło, zdjęcie stojącego na środku nowo budowanej drogi obiegło internet i przyciągnęło do Chmielna największe stacje telewizyjne w Polsce. Medialny rozgłos niewątpliwie przysłużył się sprawie. Słup w piątek usunięto z drogi.

Inwestycja ma zostać ukończona do 30 września. W ramach inwestycji powstanie łącznie 1,6 km nowej jezdni prowadzącej do drogi powiatowej. Projekt zakłada również budowę ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego i zatok autobusowych. Powstanie też chodnik o długości 300 m. Całkowity koszt inwestycji to 2,8 mln zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków rządowych, tzw. schetynówek.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.