Truskawkobranie 2018 - relacja na żywo

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:00
fot. MD-Z

Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 43. edycja Truskawkobrania. Święto kaszubskiej maleny rokrocznie przyciąga do Brodnicy Górnej tłumy miłośników tych słodkich owoców. Na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji byli Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

Wzorem ubiegłym lat nasza redakcja prowadziła relację na żywo prosto ze Złotej Góry. 43. edycja imprezy przyciągnęła na Złotą Górę rekordowe tłumy.

W programie tegorocznej imprezy ujęto m.in. blok animacji dla najmłodszych, zespół Essex, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby, Anna Brzeska. Imprezie będą też towarzyszyć wybory Miss Kaszub Nastolatek Truskawkobrania. Na scenie podziwiać można będzie także widowiskową rewię taneczną Rising Stars Revue. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Kamil Bednarek i Natalia Szroeder. Imprezę prowadzi Krzysztof Skiba.

Na licznych stoiskach nie brakowało truskawek oraz specjałów i przetworów z nich wykonanych. W tym roku miłośnicy kaszubskiej maleny mogą spróbować jej późnej odmiany - florencji.

RELACJA NA ŻYWO

Godz. 22.27

Na scenie pojawił się Kamil Bednarek. Zdjęcia z koncertu można znaleźć w oddzielnej galerii - tutaj.

Godz. 21.54

Koncert Natalii powoli dobiega końca. Na zakończenie artystka wspólnie z publicznością zaśpiewała "Lustra". Wkrótce na scenie pojawi się Kamil Bednarek. Koncert ma się rozpocząć około 22.15.

Godz. 20.58 - koncert Natalii Szroeder

Rozpoczyna się koncert Natalii Szroeder. Na Złotej Górze zebrały się tłumy. Publicznością wypełniony jest niemal każdy skrawek wzgórza. Natalia śpiewa swoje największe hity, a także cover "Diamonds" Rihanny.

Godz. 20.40 - finał wyborów miss

Na scenie po raz trzeci prezentują się kandydatki do tytułu miss.

Godz. 20.30

Występ grupy tancerze.pl zakończył się. Na Złotej Górze zebrał już spory tłum. Okazało się, że prowadzący imprezę Krzysztof Skiba ma dziś urodziny. Publiczność zaśpiewała liderowi Big Cyc głośne "Sto lat".

Godz. 19.35 - rewia taneczna z tancerze.pl

Na scenie prezentuje się widowiskowa rewia taneczna - tancerze.pl. W pierwszej odsłonie podziwiać możemy tańce wprost z gorących Hawajów.

Godz. 19.30 - wesprzyj kartuskie hospicjum

Na terenie Złotej Góry spotkać można wolontariuszy, którzy kwestują na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

Godz. 19.13 - kolejny występ kandydatek do tytułu miss

Anna Brzeska zakończyła recital. Na scenie znów prezentują się kandydatki do tytułu miss. Tym razem występują w strojach kąpielowych. Dziewczyny opowiadają też jakie mają kulinarne pomysły na potrawy z truskawkami.

Godz. 18. 45 - występ Anny Brzeskiej

Na scenie występuje Anna Brzeska. wokalistka rozpoczęła występ coverem grupy "Perfect" - "Ale wkoło jest wesoło". Potem zaśpiewała utwór ze swojej nowej płyty, która ma ukazać się jesienią. Usłyszeliśmy także utwory z repertuaru Dody i Ani Wyszkoni.

Godz. 18.30

Publiczność poznała dziesięć nastoletnich kandydatek do tytułu najpiękniejszej. Dziewczęta zaprezentowały się w strojach wieczorowych. W drugim wyjściu będą występować w strojach kąpielowych.

Godz. 18.25 - prezentacja nastoletnich miss

Wkrótce na scenie zaprezentują się kandydatki do tytułu Miss Kaszub Nastolatek Truskawkobrania.

Godz. 18.15 - ogłoszenie wyników truskawkowych konkursów

Poznaliśmy wyniki konkursów na najpiękniejsze stoisko i najsmaczniejsze kaszubskie potrawy. Największe uznanie jury wzbudziły śledzie z truskawkową frużeliną. Jak zapewniała komisja, to nietypowe połączenie smakowało wybornie. Szczegółowe wyniki konkursu opublikujemy w oddzielnym materiale.

Godz. 18.00

As Dance zakończył występ. Wkrótce poznamy wyniki konkursu na najlepsze kaszubskie potrawy z truskawkami.

Godz. 17.40 - występ zespołu As Dance

Na scenie taneczne umiejętności prezentują młodzi tancerze z grupy AS Dance.

Godz. 17.30 - koncert Chem Trails

Trwa koncert grupy Chem Trails, która rozwija się pod opieką Adama Tersy na Kartuskiej Scenie Młodych Talentów w KCK. Publiczność usłyszeć mogła ciekawe aranżacje rockowych coverów.

Godz. 17.10

Zespół Kaszuby skończył występ. Na scenie zaraz pojawić się mają artyści z Kartuskiego Centrum Kultury.

Godz. 16.14 - występ RZPiT Kaszuby

Na scenę wychodzi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby. Istniejąca od prawie siedmiu dekad grupa zaprezentowała tradycyjne tańce regionalne i kaszubskie pieśni. Złota Góra powoli się zapełnia publicznością.

Godz. 15.30 - początek i program dla najmłodszych

Programem dla dzieci rozpoczęła się 43. edycja Truskawkobrania. Najmłodsi wraz z grupą animacyjną Klauniaki poszukują tajemniczych zaginionych artefaktów.

Autobusem na Złotą Górę

W związku z "Truskawkobraniem" tradycyjnie uruchomiono specjalną linię T na odcinku Kartuzy - Złota Góra. Na trasie przejazdu linii obowiązują wszystkie przystanki linii 7. Godziny odjazdów zarówno z Kartuz jak i ze Złotej Góry zaplanowane zostały w taki sposób, aby zapewnić możliwie dogodne przesiadki z autobusów linii 4 i 801 oraz pociągów PKM. Autobusy z Kartuz będą odjeżdżać w godzinach - 13.50, 15.20, 16.20, 17.30, 18.40, 19.50, 20.40. Ze Złotej Góry natomiast będą ruszać w godz. 15.41, 16.50, 17.50, 19.15, 20.15, 22.15 i 23.45 (Ostatni autobus odjedzie po zakończeniu koncertu, gdy zbiorą się chętni na kurs. Godzinę odjazdu podano orientacyjnie) Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć można tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.