Poznaliśmy zwycięzców truskawkowych konkursów

niedziela, 8 lipca 2018 r., 10:21
fot. MD-Z

Tradycyjnie Truskawkobraniu towarzyszyły konkursy na najładniejsze stoisko oraz na najsmaczniejsze dania z bohaterką imprezy w roli głównej.

Po raz kolejny w trakcie święta truskawek wybierano najsmaczniejsze dania z kaszubską maleną. Konkurs skierowano zarówno do osób indywidualnych , jak i do stowarzyszeń oraz kół gospodyń wiejskich. W tegorocznej edycji zgłoszono kilkanaście potraw i deserów. Jury oceniało ich smak, estetykę, pomysłowość i oryginalność produktu.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyły panie ze stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej. W tym roku gospodynie przygotowały śledzie z frużeliną truskawkową. Danie komisja oceniła jednym słowem: "Rewelacja".

Jury drugim miejscem wyróżniło Joannę Drywę z Gowidlina za truskawkową panna cottę. Trzecim miejscem nagrodzono Halinę Miotk z KGW Paczewo za śledzia z truskawkami, sernik i truskawkowe muffiny. Wyróżnienie za ciasto z musem jogurtowo-truskawkowym otrzymało KGW Kolonia.

Najładniejsze stoisko

W konkursie na najładniejsze stoisko udział wzięły stoiska wystawiennicze związane z truskawką. Komisja oceniając je brała pod uwagę takie kryteria jak: atrakcyjność wizualną i pracochłonność, oryginalność, sposób prezentacji stoiska oraz ilość i atrakcyjność znajdujących się na stoisku produktów związanych z truskawką.

Główną nagrodę w konkursie na najładniejsze stoisko otrzymała pani Wenta, właścicielka stoiska "Truskawka z Chmielna". Drugim miejscem nagrodzono KGW Jezioranki z Gowidlina. Trzecie miejsce komisja przyznała kołu gospodyń wiejskich ze Sławek. Wyróżnienie otrzymało koło gospodyń wiejskich z Paczewa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.