Z dwoma promilami fordem i na motorowerze

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 13:34
fot. archiwum

Kolejnych dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie w niedzielę zatrzymali policjanci na drogach powiatu kartuskiego. Obaj kierujący mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmach.

W nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2 w Dzierżążnie policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował fordem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W niedzielę po południu, około godz. 17 w Starkowej Hucie zatrzymano 58-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał motorowerem mając w organizmie ponad dwa promile.

Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.