Jak wybrać akcesoria do domowej łazienki?

wtorek, 10 lipca 2018 r., 12:21
fot. nadesłane

Dla wielu osób domowa łazienka jest oazą spokoju i miejscem wypoczynku. Dlatego tak ważne jest, aby jej wnętrze było dla nas komfortowe i harmonijne. Nie uzyskamy tego efektu jeśli kupimy przypadkowe wyposażenie łazienki. Wybór akcesoriów łazienkowych powinien być przemyślaną sprawą, ponieważ jak się mówi, diabeł tkwi w szczegółach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do łazienki?

Skupimy się tutaj na akcesoriach łazienkowych do montażu, a nie na małych elementach wyposażenia których wiele i które są kwestią niezwykle indywidualną jak szczoteczki do zębów, pudełka na kosmetyki czy ręczniki kąpielowe. Niby wiadomo, co w łazience powinno się znaleźć ale jak przyjdzie co do czego, to jedziemy do sklepu i błądzimy po nim kilka godzin. Nasze zestawienie obejmuje najważniejsze przedmioty, bez których nie może obyć się żadna domowa łazienka.

Dozownik do mydła

Najlepsze dozowniki łazienkowe są na mydło dolewane, a nie na wkłady. Pozwala nam to na kupowanie dowolnego mydła, a ponadto jest to tańsze rozwiązanie. W domowej łazience możemy zastosować dozowniki wolno stojące jak i te montowane na ścianie. Wszystko zależy od tego, czy mamy możliwość montażu na ścianie oraz tego, czy chcemy lub nie chcemy aby dozownik mydła stał tylko w jednym miejscu.

Uchwyt na papier toaletowy

W domowej łazience ze względów estetycznych lepiej jest zamontować uchwyt na papier toaletowy aniżeli podajnik; tym bardziej, że nie ma też takiej potrzeby ze względów higienicznych. Uchwyt na papier zazwyczaj jest dopasowany do papieru w zwykłych rolkach o średnicy do 13 cm. Polecamy w szczególności uchwyty na papier z klapką; dzięki niej papier jest przytrzymywany i łatwiej go urwać oraz jest on chroniony przed kurzem i wodą.

Kubki łazienkowe

Nie w każdej łazience spotkamy się z kubkami łazienkowymi ale niezaprzeczalnie, kubki dopasowane do reszty akcesoriów łazienkowych, wyglądają dobrze, a na pewno lepiej niż plastikowe uchwyty do szczoteczek. Zależnie od tego, ile osób korzysta z łazienki powinniśmy wybrać kubki pojedyncze lub podwójne. Oczywiście jeśli nie będziemy mieli możliwości montażu na ścianie, to mocno ogranicza się nam oferta stojących kubków do łazienki ale i tak powinniśmy wybrać coś, co nas zadowoli.

Wieszaki na ręczniki

Tak naprawdę powinniśmy wybrać dwa rodzaje wieszaków - te małe, zazwyczaj umiejscowione przy umywalce, na które są tylko zawieszone ręczniki oraz te duże tzn. z ramieniem, na które wieszamy ręczniki aby wyschły. Te pierwsze występują jako pojedyncze. podwójne, potrójne a nawet poczwórne; oczywiście zawsze mamy opcję kupienia czterech pojedynczych jeśli nam się spodobają. Można też kupić wieszaczki przyklejane na specjalne przyssawki, ale raczej nie polecamy tej opcji ponieważ przy ciężkim ręczniku taki wieszak łatwo "puszcza". Długie wieszaki to zazwyczaj jedno lub dwuramienne wieszaki o długościach od 40 do 60 cm.

Szczotka toaletowa

Niezbędny element wyposażenia łazienki, choć często pomijany przynajmniej w kwestii kupowania akcesoriów spójnych kolorystycznie czy designem. Kupując szczotkę musimy najpierw rozstrzygnąć, czy chcemy ją zamontować na ścianie czy ma ona stać na posadzce przy sedesie. Następna kwestia, to czy szczotka będzie zabudowana czy też nie. Polecamy szczotki do WC zabudowane ponieważ jest to bardziej higieniczne i estetyczne rozwiązanie.

Ryszard Kurek
Ole.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.